Gitmesen Olmaz Mı !

0
668

 Hoşça kal , bir vedadır; umutlara, yaşanmışlıklara ya da yaşanmamışlıklara, geride bırakılan her ne varsa hepsine. Nasıl değişiyor birden anlam. İçerdiği derin anlam da bir o kadar manidar.

Hoşça kal derler; onca şeyi bir hoşçakala sığdırıp giderler.Gitmeye gönlü razı olmayanlar bunu bir çok kez söyleyip de giderler. Bunlar, aslında gidemeyenler.Bir umut görse vazgeçip; gitmezler. Ama sonuç değişmez; giderler.

Sadece bir kez hoşça kal deyip giden var bir de. Bu da ; ‘’Ne yapsam da affedemiyorum’’, ‘’Gururum kırıldı,bitti’’ demek yerine hoşça kala sığdırmayı tercih edenlerden. Bir kerede çıkar ağzından. Çünkü daha fazlasını onlar da kaldıramaz,bilirler.

Bundan sonra artık bir başınasın. Çok kere kanayacak yaran; belki de asla iyileşmeyecek. Hiç susmayan keşkeler başlayacak artık… Keşke döndürebilseydik zamanı geriye. Bugünkü aklımızla yaşamak mümkün olsaydı her şeyi en başından. Ama geç. Giden bilmez; hoşluk yerini hiç dolmayacak bir boşluğa bırakır.

Ayrılıktan herkes kendine bir anlam çıkarır derler. Bense hiçbir şey anlamıyorum. Kaç yıl alacak anlamak. Ya anlamadan ölürsek…Söylenmemiş sözler kalmaz mı ardımızda. İçimizde biriktirdiklerimizle göçmüş olmaz mıyız. Yazık olmaz mı. Sahi sen gitmesen olmaz mı. ?

Hayata dair, ikimizin de kaybettiklerine dair daha yaşanacak zamanlarımız eksik kalmaz mı? Keşkeler yerini geç olmadan yeniden başlamaya bıraksa olmaz mı? Sahi gitmesen olmaz mı ?

Işık veren, hayat veren ,can veren bedende tekrar can bulsan olmaz mı? Bunun adı AŞK; başka mana arama. Yanında yokken bile yanıbaşında nefesini hissetmek,senden tek bir an gidememek. Sahi gitmesen olmaz mı?

Zaman meğer çok güçlüymüş; her şeyi alıp götürdüğünde anladım. Sen şanslıydın zaman senden yanaydı. ‘Hayatın gerçek yüzünü hiç görmedin daha’ derdin ; artık görüyorum. Tarifi yok; sende biliyorsun. Kimsesiz kaldığımızı bilmesinler, anlatamayacağız hiç kimseye.

Ne ağlamayı ne gülmeyi beceriyoruz şimdi. Kurtulamıyoruz bir türlü. Küçücük kalbime dokunduğun gün başlayan hayat, hala devam ediyor. Ve ben her gün iyi ki diyorum. Bazen sadece yazarak anlatabiliyorum. İşte böyle bir şey. O yüzden, iyisi mi sen gitme kal…

YORUM YAZ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.