Zamansız Gidişler

0
2210

Geç kaldınız mı hiç.. Gitmek isteyip de gidemediğiniz bir yere ya da keşke gitmesine izin vermeseydim dediğiniz birine. Geç kalmak ; belki bir özür dilemekte, belki sevmekte belki de değer bilmekte… Zamana karşı bir yarıştır içinde olduğumuz. Geç kaldıklarımıza kavuşmak, hayalle gerçeğin o denli yakın olduğu noktaya geri gitmek için şimdi nelerden vazgeçerdik belki de değil mi.

Çoğumuzun hayatı yarına bırakılan işlerle, ertelenen umutlarla doludur belki de.Hayat bizi çoğu zaman en sevdiklerimizle sınıyor; elde yine yalnızlık kalıyor. Sahip olduğumuz değerlere fazla anlam yükleyip sahiplenince hiç kaybetmeyiz sanıyoruz belki de. En büyük yanılgımız tam da burada başlıyor. Sizin sandığınız, ait hissettiğiniz herşey bir gün sizden çok uzakta var olmaya devam edecektir. Son bulmaz sandığınız duygularınızın bir gün son bulduğunu gördüğünüzde anlayacaksınız, bir ömür boyu beraber diye çıktığınız yolu tek başınıza yalnız yürüdüğünüzde anlayacaksınız.

Yaşamak istiyorsanız illa bişeyleri, fazla anlam yüklemeden yaşayın ki sonra kattığınız her anlam için kendinizi suçlamayın. Siz zaten onu eksikleriyle , hatalarıyla, kusurlarıyla sevmemiş miydiniz. Nerde hata yaptım demeniz de boşuna , neden geç kaldım diye sorgulamanız da.. Uğruna değer bulduğunuz herşeyin peşinden gidin ama değmeyen hicbir sey için de kılınızı kıpırdatmayın. Sahip olduğunuz herşeyin farkına varın, geriye dönüp ah çekmek yerine içinde bulunduğunuz bu güzel zamanların tadını çıkarmaya bakın.

Ardımızda yaşanmamış bir hayat bırakmayalım.Sevdiklerimize vereceğimiz değerleri ertelemeyelim mesela. Birini sevmemiz için illa onu yitirmemiz gerekmiyor ya da. Şimdi değilse ne zaman ? Yaşarken sevelim. Kendinize yapabileceğiniz en doğru iyilik belki de; kalbinizde yükler olmadan, aklınızda keşkeler ve yaşayamadığınız pişmanlıklar olmadan ilerlemeniz olacaktır. Şimdi tam zamanı !

Zamansız Gidişler


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.