Yola Dair

1
242

Yola Dair  devamlı alma halindedir. Her yolculuğun sonu vardır ve her son yeni bir yolculuğun başlangıcıdır. Gitme isteği her insanın içinde var olandır. Herkes uzaklara çok uzaklara çekip gitmek ister. Yeni bir hayat kurmak, baştan başlamak için ya da sadece gitmek için. Gitmek için giden insanlar var . Gitmenin derinliklerinde yaşıyorlar.. O derinliklerde çekici bir güç var. Gittiği yerin bir önemi yok. Nereye olsa gider . Gidilen yer değil gitmek eylemi önemli . Önemli olan bu olunca kalma süresi de anlamsızlaşıyor. Ne kadar kaldığının bir önemi yok. Her yolculuk güzel olacak diye bir kaide de yok. Yolculuk hayata benzer hatta hayatın tam kendisidir. Sana getirdiği güzelliklerin yanında yeni zorluklar, çetinlikler, hüzünler, acılar da getirir ama yine de gider insan. Güzelliklere odaklanabilmeyi öğrenmiştir çünkü. Her gidilen yerde insan kendinden bir parça daha keşfeder. Her gidilen yol aslında insanın kendine yolculuğunu da içerir. Belki de insan kendine varmak için başka kentlere yol almayı seçiyordur, kim bilir?
Otobanların ve tren yaylarının bize anlattığı bir şey var. Her seferinde farklı bir türkü söylerler onu dinleyenlere, onu duymak isteyenlere. Onları dinleyerek kaç tane hayal kuruldu yeryüzünde. Kaç tanesinin gerçekleştiği çok mühim değil. Hayalin kaynağı umuttur ve umut var olmalıdır. Yolda olmak umut tazelemektir. İnsanın içinde ki umutla yeni yollardan geçilir. Umudumuz bir çiçektir ve onu sulamaktır yola çıkmak. Nereye gittiğinin bir önemi yok, git işte bir yere..
Çiçeklerin farklı açtığı, yağmurun farklı yağdığı ama kuşların hep aynı uçtuğu yerlerde bul kendini. Kimsesiz sokaklar bul kendine, içinde ki kimsesizi çıkar ortaya ve ona iyi bak yıllarca onu sakladın içinde. Seni ayakta tutan oydu aslında. Yanında kimse kalmadığında kimsesizliğin ayakta tuttu seni. İçindeki güç o. Buna yalnızlık diyenler de var ama aslında ismi pek de önemli değil. Var olan bir şey var içinde, fark edilmeyi bekleyen. Fark et onu tut elinden. Sahipsiz ormanlarda yıldızların ışıklarını yakalayın ellerinizle. Ellerinizde tutun bütün gökyüzünün ışıltısını.Bütün gücü ellerinizden alsın dünya. Ellerde saklıdır bütün güzellikler. Işık yakan da ellerdir, ışıkları söndüren de.. Işıkların olduğu her yer sizin eviniz. Hadi evinize dönün !

Yola Dair


1 Yorum

  1. Yanlızlık bizi iç sesimizi dinlemeye yönlendirir. Duygularımızı gözden geçiririz, hatalarımızın farkına varır, bize yapılan yanlışları farkederiz. Olgunlaştırır bir bakıma güçlü kılar insanı yanlızlık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.