Yol

0
929

Aklın yolu bir değildir !
Hayat aslında doğruyu bulmak için bin yolu denemektir . Masum hayatlarımıza büyüdükçe yalanlar sığdırmayı nasıl başarabildik? Gülmek yerine ağlamayı? Sevmek yerine sevilmeyi beklemeyi .. Beklemek yerine gitmeyi..
Sende doğruyu bulmak için bin yolu deneyenlerden misin ? Yoksa bin yolu denerken doğru bir yolu bulanlardan mı ? Evet veya hayır .. Bunun ne önemi var ! Biraz sakin.. Sade kahve iç istersen. Düşün..
Düşünsene gerçekler kadar doğru olsaydı yaşam , yaşın kadar ağlar mıydın ? Hayat güzeldir kendi doğruların ile yaşarsan .. Tamam haklısın biraz bencil bir düşünce.. Fakat başkalarının doğruları ile yaşarsan yalandan gülmez mi yüzün ? Zaten bu yüzden değil mi hüzün ? Aklını kullan ! Akıl almak yerine kendi doğrularına ait olmayı öğren ..
Gerçekten mutluysan gül mesela ..
Seni hep mutlu görmeye alışan insanlar için gösterme dişlerini ..
Heyecanlıysan titresin elin ayağın ..
Kızgınsan eğer bağır avazın çıktığı kadar!
Ağlamak istiyorsan ağla.. Saklanma tebessümüne.
Duyguların ile mücadele edeceğine içsene bir yudum kahvenden .. Sade kahveyi sevmiyorsan içmek zorunda değilsin .. Fincan senin fincanın kahvede senin. Sen hayatı nasıl yaşamak istiyorsan öyle yaşamalısın.
Doğruyu aramak yerine kendi doğruların ile yaşamayı bilmesin ..
Her defasında başkalarına göre hareket etmeyi, başkalarının söylediklerine önem vermeyi .. Hatta başkalarının söyledikleri ile yaşamayı nasıl inandırdın ki kendine !
Unutma..
Bu hayat senin ..
Yaşadığın kadar yaşın var ..
Doğruların kadar gerçeğin..
Gerçek doğruyu gerçekten sen olduğunda bulabilirsin ..
Bu yüzden aklın yolu bir değildir !
Aklının yolu sensin.
Hayat yolculuğunda gerçek doğrunu bulman dileğiyle …

Yol


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.