YIKILMADIM AMA TADİLATTAYIZ

0
375

Sabah kahvecisi erken saatlerde bulmak hayli zor.Kendinize tahammül edemediğiniz saatlerde dışarı attığınızda kendinizi nedense tüm insanlar uzak gelir. Damarlarınızda kafeinin eksikliği sizi bir parkın gölgesinde hiç beklemediğiniz kadar umudu beklemeye iter. Rüzgarın yalazı temmuzun kavurucu sıcaklığında içinize işlerde öylece oturursunuz ya.. Bomboşluğun içerisinde süzülen siluetinizde eliniz telefona en olmadık zamanlarda gider. Hani belki bir nasılsın diye soran birini bekliyorsunuzdur. Şarjınız içinizdeki dertlerden daha azdır. Kesildi kesilecektir müziğiniz. Darmadağın saçlarınızın arasından yanınızdaki banka yeni yetme umudu burnunuza çalınan bir kız oturur. Güneş gözlüklerinin ardından gözlerini göremeseniz de bilirsiniz henüz dağılmamış bir hayatı yaşadığını…

Bense bir süredir darmadağınım. Toplamaya çalıştığım her parçam adeta benimle alay ediyor. Sustuğum her cümlem kalbime çığlıklar atıyor. Susturamıyorum. Bir döngünün içine hapsolmuşçasına bir masala inanmanın verdiği rehavetle kendime hapsolmuşum.

Gün akşam olmuş bense kendime düşman. Sustuklarımla inatlaşıp tüm dünyaya kafa tutmuşum adeta.

Masalsı bir düşün arasına sıkışıp kalmış olmama kaldırdım fincanımı bu kez.

Yalanlar söylerken en çok kendilerini kandıranlara kaldırdım.

Değer vermenin hakikatine ulaşamamış o güzel hislerin cellatlarına kaldırdım.

Güçlü olmak adı altında ezilip kalmış o onursuzlara kaldırdım.

Değiştirmeye zerre lüzum olmayan o yaratıklara adadım sustuklarımı.

Şairin dediği gibi  güzel hisli insanların o yağız atlarına binip gitmelerinden önce onlara bir fincan kahve ikram ettim. Nefretle bağlılarmış artık tutkularına. Beş para etmezler saolsun.

YIKILMADIM AMA TADİLATTAYIZ


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.