Yazmak…

0
876

Bir kalem ile bomboş beyaz sayfanın başına oturduğum ilk zamanlarda amaçsızdım. Sadece aklımdan geçenleri satırlara dökmek ve yazdıklarım sayesinde düşüncelerime karşıdan bakmayı istiyordum. Okuduğum kitaplar ile bu alışkanlığım her geçen dün daha çok tekrarlamaya başladı. Yazıyor, okuyor ve üzerinde düşündükten sonra yırtıp atıyordum. Gizli odanın anahtarı gibiydi tuttuğum kalem. Sonu nereye gider diye düşünmeden rahat rahat kilitlerini açtığım düşüncelerimi, yine kimseler görmeden kilitliyordum gizli odalara.

                Zamanla, yazmanın kendini ifade etmenin en güzel eylemi olduğunu fark ettim. Hayal kurduğum ormanlarda şiirler ile başladım gezmeye. Kalemden çıkan her düşünce yeni bir macera oldu. Eskiden bu maceranın diğer kahramanlarını bulmak pekte mümkün değildi. Teknoloji ilerledikçe tanımaya başladık, kalem ile kağıda bağlı olanları. Bazen uzun yolculuklarda, bazen sıkıcı bir derste veya ders arasında, bazen işte, bazen de müziğin alıp götürdüğü başka yolculuklarda karaladık beyaz sayfaları. Anlatılanlar bir birinden farklı, ulaşılmaya çalışılanlar ayrı, yollar çok şeritli ama yöntem ortaktır hep “bir kalem, bir beyaz sayfa”.

                Beğenildiği zamanlar nasıl? Sorusu sorulur, beğenilmediğinde ise acımasızca boş ver eleştirileri yapılır. Bazen sadece Neden böyle bir şey yaptığımız sorgulanır. Bazılarının zaman anlamayacağı bir harekettir yazmak. Bazılarının da hep eksik anlayacağı bir eylemdir.

                Yazmak ile ilgili uzun uzadıya anlatacaklarımız var. Bu yüzden biz bir yerden başladık ve devam edeceğiz. Hiç bitmeyecek bir hikayenin bir çok kahramanı var. Sürekli macera, sürekli aksiyon, sürekli, sürekli, sürekli yaşayacaksınız yazıları. Bizleri anlamak için sadece kendi pencerenizden bakmayın. Bahar kokularının sizi sarması ve bizimle yazı ormanlarında gezebilmeniz için düşünce pencerelerinizin birini açık bırakın. Biz size, yazmak ile ilgili tüm detayları yavaş yavaş anlatacağız. Sabırla ve takipte kalın…

Yazmak...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.