YAŞAM KUMBARAMDA COVID-19

0
184

Öyle güzel şeyler yaşadım ki çocukluğumda,gençliğimde ve devam eden yaşamımda.Tüm olumsuzluklara rağmen tebessüm etmeme engel olmayan anılarım oldu. Bu yüzden yaşam kumbarama anılarımı biriktirdim.Yaşım kadar kumbarama yaşam kadar anı sığdırmak mümkün olmadı.Bende yaşamıma armağan ettim tüm güzellikleri…
Yaşadığım olumsuzlar ile mücadele etmeyi bu şekilde öğrendim.Eğer kumbaramda biriktirseydim olumsuzluklarımı,mücadele etmeseydim zorluklar ile baş etmem mümkün olmazdı beklide.

Her insan hayatının belli dönemlerinde zorluklar yaşar; işten çıkarılma,ekonomik sorunlar,ülkemizde yaşanan salgın hastalıklar,ilişkilerin bitmesi,sevilen kişilerin yitirilmesi gibi durumlar aslında hayatımızın birer parçası haline gelmiştir.Fakat her insanın bu tip zorluklarla aynı şekilde mücadele etmesini bekleyemeyiz.Bazılarımız hayatına kaldığı yerden devam edip hayata sıkı sıkı tutunabilirken bazılarımız ise yaşananların etkisini uzun süre üstünden atamayabilirler.Mücadele edemezsek depresyonun kucağında kendimizi bulabiliriz ya da isimlerimizin önüne ‘’mağdur’’sıfatı eklenerek yaşamımızı sürdürebiliriz.Mücadele etmediğin bir yaşamın mağduru olmak istemezsin değil mi ?

Ülkemizde yaşanan korona virüs hastalığı nedeni ile yaşam mücadelesi vermek durumundayız. Korona virüs ile mücadele etmenin tek yolunun evde kalmak olduğunu söylüyor tüm uzmanlar. Bizler evde yaşam mücadelesi verirken hastanelerde gece gündüz emek veren doktor ve çalışanlarımıza teşekkür borçluyuz bu süreçte.Yaşam kumbaramıza güzel şeyler biriktirmek bu durumda zor olsa da gelin hep birlikte bu süreç ile mücadele edelim.Yaşam kumbaramıza güzel anılar biriktirelim…

Sizinle bu süreçte güzel biriktirdiğim anılarımı paylaşmak istiyorum. Sizlerde mücadele ederken güzel anılar biriktirmek isteyebilirsiniz diye düşündüm. En çok dijital cihazlar ile vakit geçirilen bu süreçte fiziksel sorunların ortaya çıktığını hepimiz gözlemlemekteyiz.Sanırım bunun için en iyi yöntem bedenimizi ve ruhumuzu zinde tutmak olacaktır.Bazı sebeplerden dolayı uzun zamandır evde yoga yapamadığımı fark ettim bu süreçte yoga ve meditasyon yapmak hem bedenime hem de ruhuma çok iyi geldi.Bedeni zinde tutmanın yanında birde bedeni beslemek gerekiyor.Vücudumuzun sağlıklı ve bağışıklık sistemimizi güçlendirecek besinlere ihtiyacı olacaktır diye düşünüyorum.Evde bedeninizi beslemek yerine ne yerse yesin doymayan bir mideye emanet etmiyorsunuzdur umarım kendinizi.İşte bu yüzden hem zamanın güzel geçmesi için hem de bedenimizi güzel beslemenin tam zamanı.Kendimize sağlıklı atıştırmalıklar hazırlayarak yeni tarifler deneyebiliriz.Hatta ben bu güzel süreçte kendi tariflerimi denemekten büyük mutluluk duydum,üretmek bana iyi geldi.Sende yeni tarifler deneyebilirsin.Evet beyler sizde! Dünyanın en prestijli yer aldığı ‘’Le Chef Compilation’’listesinin tamamı erkek.Zaten ekranlara,dergilere bakın,sadece aşçılar değil,gurmeler bile hep erkek! Bu yüzden mutfakta sizleri görmek herkesi mutlu edecektir diye düşünüyorum.Bedenimizi ve ruhumuzu güzelleştirip kumbaramıza güzel anılar biriktirdiğimize göre biraz kendimize geldiğimizi düşünüyorum.
Biz kendimizi iyi hissederken,kendilerini iyi hissetmek isteyen büyüklerimiz ve ailemiz olabilir.Bu yüzden hazır hepimiz evdeyken birlikte güzel vakitler geçirebiliriz.Yalnız yaşamayı tercih eden arkadaşlarımız ise sevdiklerini ve aile bireylerini arayabilirler.İtiraf ediyorum en çok ailem ile vakit geçirmeyi özlemiştim.Günlerim oldukça yoğun geçiyordu bu yüzden ailem ile güzel uzun sohbetlerim olmamıştı uzun bir süredir.Şimdi ise kahve içerken sohbet etmekten içmeyi unuttuğum soğuk kahveme gülüyorum.Eksik olmasınlar,soğuyan kahvem olsun.Sohbet etmenin yanında birlikte film izlemek,bitki yetiştirmek,kitap okumak gibi sizlere iyi gelecek güzel aktivitelerede yer verebilirsiniz.

Sizlerde kumbaranıza güzel anılar biriktirmeye hazır mısınız? Yoksa mücadele etmeden mağdur sıfatı ile yaşamınızı sürdürmeye devam mı edeceksiniz? Bizler tedbirlerimizi alalım evde kaldığımız bu süreçte kumbaramıza güzel anılar biriktirelim.Ayrıca sizler ile paylaşmak istediğim bir durum söz konusu daha var.Çocukluğumdan bu yana hiç para kumbaram olmadı çünkü para bir ihtiyaç olsa bile değer vermedim kendilerine.Hayat mücadelesinde hepinizin ilk isteği sağlık olacaktır diye düşünüyorum.Çünkü sağlık en büyük zenginliktir.Farklı düşüncelerede saygı duyarım.Bende bu yüzden kumbarama para değil,yaşantılarımı biriktirdim.Yaşamımda benimle yaşamaya devam edecek güzel anılarımla büyüdüm.
Bu sürecin iyi geçmesi ve beden-ruh sağlığımı etkilememesi için sizler gibi mücadele ediyorum.Sizlerinde bu mücadelenizde kumbaranıza güzel anılar biriktirmeniz dileğiyle.Sağlıkla kalın…

YAŞAM  KUMBARAMDA COVID-19


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.