Ve Siz Katilsiniz ..

0
655

Kaosun kendine özgü anatomisinde arıyoruz adaleti.. Uçurumun kenarına gelmeden , ayaklarımızın altından toprak parçaları sarp kayalara yönelerek ufalanmadan önce düşünemiyoruz.. Adaleti, dengesini çoktan yitirmiş terazilerimizde değim yerindeyse yumurta kapıya dayanınca arıyoruz.. Başımıza gelmeden bir olay, düşünmek değil anlamaya bile adayamıyoruz kendimizi…

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyor ve hayatın her an şekillendirdiği paradokslarda kendimizi yitiriyoruz. Oysa herkesin varmış bir derdi , adalet adı altına gizledikleri statü merakı… Velhasıl kelam, “Prestijlerimizi” yitirdik.. Kaliteyi yeşil dolarlarla satın alabilmek gibi gafletlere düştüğümüz bir akşam üzeri..

Oysa vardı her bir anatomide saklanmış bir yetenek.. Biz sistem adı altında tek tipleştirince insanları, onlar bir tip uğruna savaşlar verdi.. Hiç bir olguyu kendi için yapamayan ve hatta yapmayan sadece ve sadece “komşunun çocuğundan” bir tık fazlası olmaya çabalayanları yetiştirdik el birliğince..

El birliğince katliam yaptık.. Bollywood sinemasının dediği gibi “her çocuk özeldir” diyemedik.. Hollywood’u kıstas aldık, “en iyisi olmak için nelerden vazgeçersin” dedik.. Batıya bakmaktan boynu tutulmuş , katliam seven bir kitle olduk da, kıran kırana çarpıştırdık çocukları.. Atları hipodromlardan uzaklaştırdık, yerlerine miniklerimizi bırakıp önlerine test kitaplarını verdik.. Hayatları üzerinden iddialar oynarcasına , karşılaştırdık onları, kaypak terazilerimizde..

Zekalarını ölçercesine sınavlara hazırladık da ancak harcadıkları zamanları ölçtük.. Başarı yüzdelerine baktık ve sözde “başarılarını” yorumladık.. Bu kadar sığ olmamalıydık.. Adaleti sadece haksızlığa uğradığımız noktalarda aramamalıydık..

Her katil er geç cinayetini işlediği mekanına dönermiş..

Ey katiller ! cinayet mahaline dönme zamanınız geldi de geçmiyor mu?

Ve Siz Katilsiniz ..


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.