Uzak mesafe ilişkisi

0
318

Sevmek. Uzaktan sevmek. Uzaklarla sevmek. İçinde çok derin anlamlar barındıran ama çok da farklı uç noktalar.

Hepimiz sevmişizdir, sevilmişizdir. Bu sevgileri denk getirmekten ya da getirememekten değil de uzaktan sevmek ve en çok da uzaklarla sevmekten bahsetmek istiyorum. Mesela uzaktan seversiniz, her şeyiyle seversiniz. O hiç sizin olamamışsa da hep sizindir, sizinledir aslında. Koskoca bir duyguyu içinize sığdırırsınız da iki kişiyi aynı dünyaya sığdıramazsınız. Küsersiniz, affedersiniz; onun haberi olmaz.

Bir de uzaklarla sevmek var ki, gerçekten onun uzaklarda oluşunu da seversiniz. Artık size mesafeleri sevdiren biri vardır. Bir şeyler hep taze kalır. Her günün heyecanını ilk günmüş gibi yaşarsınız. Mekansal olarak eksik yanınız olduğu kadar yapbozunuzun tamamlayıcı en güzel parçasıdır aynı zamanda. Kavuşmanın, özlemenin, sarılmanın tadı başka olur. Sıradan bir “hadi gel, saat bilmem kaçta şurda buluşalım”ın ötesindedir bu buluşmalar. Kavuşacağın günü iple çekersin ve her buluşma ayrı bir anlam kazanır. Otogarlar, havaalanları bir kişiyle özdeşleşir ve mutluluğu barındırdığı kadar hüznü de barındırır aslında içinde.

Bazen en yakınınızdakilerden daha da yakın olurlar size, sesleriyle yüreğinize dokunurlar, sevgilerini kalbinizde hep sımsıcak hissedersiniz. Uzakları seversiniz, uzaklarla seversiniz.

“Çok özledim dayanamayacağım” dersiniz ama günler geçer, takvim yaprakları değişir ve beklenen gün gelir. Ama bu sefer de bitmesin diye düşünüp üzülürsünüz. Zamanı durdurmak ve hep orada kalmak istersiniz.

Bir şehir, ordaki tek bir insanla anlam kazanır ve şehrin nüfusu bire düşer sizin için. Eğer sabah gözlerinizi açtığınız yer, aynı şehrin sınırlarıysa yataktan koşarak kalkar yollar aşmadan ulaşırsınız sevdiğinizin yanına ve bir sabaha aynı şehirde uyanmanın heyecanı yeni doğan bir bebeğin içinde yaşayacağı dünyayla tanışması gibi güzeldir aslında. O heyecan hep yenidir, asla eskimez.

Evet, kader aradığı kişiyi insanın karşısına her seferinde kapı komşusu olarak çıkarmaz. Uzakları yakın etmek düşer size. Haritaları seviniz.

Mesafeleri sıfırlayan adama, sevgilerimle.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.