UMURSAMAZ

0
170

UMURSAMAZ

Bıkkınlık ve bu bıkkınlık üstünden beslenen boşvermişlik hissi cesedimi parçalara bölecek kadar büyümüştü. Fakat asıl olay bağımsızlığını ilan etmiş, benden başka bir bütün olacak kadar devleşmiş olan umursamaz tavrımdı.

Umursamazlık bir kapının kapanması ve diğer bir kapıya doğru yönelmekmiş şimdi anlıyorum. Geçmişin üstüne bir çizgi attığımdan beri kolay kolay kimseye cevap vermiyorum. Bu suskunluk açıklama yapmama değmeyeceğini çok iyi bilmemden kaynaklı. Ve her şeyden güzeli de canım öyle istedi diyebilmek oluyor. Canım istiyor ve canım ne istiyorsa onu yapıyorum. Sıkılırsam bırakıyorum. Yaşamayı ve yaşarken kimseye hesap vermemeyi yoğun bir haz olarak yaşıyorum.

Korkmuyorum fakat sorumluluk alabilecek kadar olgunum. Kaçmıyorum fakat durduğum yerden her an gidebilecek kadar tecrübeliyim. Sabırsız değilim ama şey akışına bırakınca doğru yöne gitmiyor.

Yaşam elini tuttuklarınız ve bıraktıklarınızdan oluşuyor. Asıl iş hangisini ne zaman ve nerde bırakacağınızda. Çünkü bilmek gerek bir gün gelecek ve tutuyor olacağınız bir el mevcut olmayacak. Kendiniz ile baş başa kaldığınız an ayakta, dimdik ve yürekli bir şekilde duruyorsanız kendi savaşınızı da en mert ve en onurlu şekilde kazanmış olacaksınız.

UMURSAMAZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.