Ufak Tefek Cinayetler.

0
904

Bu yılın belkide en popüler her bölümü merakla beklenen ve izleyicilerin sanki dizinin içindeymiş gibi he anını yaşadığı dizi kesinlikle Ufak Tefek Cinayetler diyebiliriz. Adından da anlaşılacağı gibi dizide işlenmiş bir cinayet anlatılıyor. Her bölümünde farklı bir olay perdesi ve ipuçlarını aralayan Komiser Kemal ifadelerini aldığı kişilerle olayı çözmeye çalışıyor. Gelelim olayın baş kahramanlarına ; aslında olaylar lise zamanlarında başlıyor.Geçmişten süregelen entrikalar , oyunlar bu 4 kadını tekrar bir araya getiriyor. Lise müdürlerinin ölmesiyle tekrar karşılaşan Oya , Merve , Pelin ve Arzu geçişin yüzleşmesini yapıyor. Oya’nın sarmaşığa taşınmasıyla tehlikenin dozu daha da artıyor. Oya intikamını almaya çalışırken Merve ve Pelin de boş durmuyor. Herkesin birbirinin yüzüne gülüp arkasından iş çevirdiği bu kara oyunun en masumu kim peki ? ya da bu oyunun içinde bir masum var mı ? Şimdi tüm bu entrikaları çeviren kahramanlarımızı inceleyelim :

Oya Toksöz : Geçmişte uğradığı bir iftira sonrası hayatı değişti. En başından beri savunduğu şeylerin arkasında duran  , iyi biri olmaya çalışan , insanlara yardım eden , sakin , ılımlı ve iyi kalpli bir insan. Arkadaşlığa önem veren adaletli ve güvenilir. Alanında başarılı bir jinekolog.

Merve Aksak :Tehlikenin diğer adı , acımasız.  Ona yanlış yapmak intihar etmekle eşdeğer dokunanı yakar.Serhan Aksak’la evli. Zekasıyla önünde diz çöktürecek bir kadın. Attığı her adımın , söylediği her sözün bir anlamı vardır. Düşünülmeden söylediği tek kelime yok adeta. Adıyla bir marka yaratan Merve Aksak soyadının gücüyle sarmaşığın kraliçesi olmuş kazandığı saygınlık ve insanlara saldığı korkuyla istediği her şeyi yaptıran ve girdiği her sıkıntıdan kıvrak zekasıyla sıyrılan Merve Aksak her zaman kendi çıkarlarını kollar. Yaptığı ev partileriyle ve çilekli cheesecakeyle adından sık sık söz ettirir.

Pelin Kaner : Kızlar grubunun en havalı ve  en göz alıcı kadını diyebiliriz. Her şey lisede Oya’nın Taylan’la sevgili olmasıyla başladı aslında. Pelin Taylan’a çok aşıktı ama Taylan Oya’yla sevgiliydi. Oya’yla Taylan’ı ayırmak  için atılan çirkin iftirayla herkesin hayatı değişti ve Pelin istediği şeye kavuştu. Her zaman Merve’nin ikinci planında kalan Pelin Merve’nin yerini almakta ısrarcı. Merve’nin biricik ve bir o kadarda sahte arkadaşı Pelin giydiği kıyafetlerle ve attığı her adımla olay yaratmaya devam ediyor. Aşkı için her şeyi göze alabilecek bir kadın. O da çıkarları uğruna herkesi harcayabilecek birisi. Hem kıskanç bir o kadarda hırslı bir kadın Pelin Kaner.

Arzu Kaymaz : İzleyenlerin belkide başından beri kafasını karıştıran bir karakter. İyi mi mü ? Bir türlü anlayamadığımız Arzu lisedeki bu korkunç iftiranın ortaklarından biri. Yaptığı şeyi baskıyla yapmış olabilir ama Pelin ve Merve’ye karşı çıkma şansıda vardı. Yaşadığı aldatılma olayından sonra adeta yıkılan Arzu çocukları için tekrar ayağa kalktı. Kendi ayakları üzerinde durmak ve çocuklarına aynı standartta yaşam sürdürmek için çalışan Arzu tekrar içindeki gücü yakaladı. Mehmet’in ona tekrar dönmesiyle hayatı bambaşka yollara sürüklenen Arzu onu bir türlü affedememektedir. Çocukları için her türlü çamura bulaşabilecek gözü döndüğünde insan bile öldürebilecek bir kadın.

Sezon finalinde maktulun Edip olduğunu izledik. Bunca entrika ve korkunç sırların birbirini kovaladığı sarmaşıkta Edip’i kim ve neden öldürdü ? Şimdilik bunu bilmiyoruz. Yeni sezonda yeni entrikalar ve oyunların döneceği sarmaşıkta bakalım bizi daha neler bekliyor ?

Ufak Tefek Cinayetler.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.