Turizm de Tanıtım ve İmaj

0
1282

Turizm de Tanıtım ve İmaj

de tanıtımı ve imajın önemi çok büyüktür. bir ülke için döviz demektir. Ülkemize yabancı para girmesinin en iyi yoludur . de ülke tanıtımı ‘nın birçok yolu vardır ancak en önemli görev bizlere düşmektedir. Bir ülkeyi tanıtmanın ve imaj yaratmanın en önemli yöntemi o ülkenin insanlarına düşer. Ülkemize gelen turistlere davranışlarımız bile bir reklamdır.

Günümüzde gelişmiş ülkelerin turizme yaptığı yatırımlar gün geçtikçe artmaktadır. Bunun en güzel örneği ise ‘dir. nin doğal kaynak zenginliği ortadadır ancak devlet turizme büyük yatırımlar yapıyor. Bu yatırımlar sayesinde de kısa bir zaman da turistlerin en uğrak destinasyonlarında bir haline gelmiştir.

Turizm de Tanıtım ve İmaj

Yatırımlar ne kadar çok olursa olsun bir ülke için ve imaj çok önemlidir. Her ülke ve imaj için milyonlarca lira harcıyor. Türkiyede de Turizm kültür ve turizm bakanlığı bu konu hakkında çalışmalarını sürdürüyor. Bir ülkenin tanıtımını ve imajını en iyi şekilde yapmak gerçekten çok zor. Turizm için ve imaj o kadar çok önemlidir ki, yabancı bir bir ülkeye gelmeden önce birçok araştırma yapar. O ülke hakkında bir şeyler öğrenmeye çabalar ki bir ülkeye gittiğinde her şeyin farkında olmak ister. Ülkeler daha çok turizm geliri elde edebilmek için ve imaj üzerinde daha çok çalışmalıdırlar.

Artık günümüzde tanıtımı ve imaj yapmanın birçok yolu vardır. Bunlardan en önemlisi ise tabi ki sosyal medyadır. olsun olsun bu kanallar üzerinden yapılan tanıtımlar ülkeye gelecek olan turistlerin ülkeye gelmesini sağlar. Bu kanallar da ne kadar çok etkili olunursa o kadar çok turistin gelme olasılığı artıyor. gidecekleri ülkeleri Google dan tabi ki aratmaya devam ediyor ancak en çok aratılan yerlerden biri de sosyal medya.

Turizm de Tanıtım ve İmaj

Bence en önemli tanıtım yerinde tanıtımdır. Ülkemize gelmiş olan bir turist ülkemizde ne kadar iyi vakit geçirir ise o kadar iyi tanıtım ve imaj yapmış oluruz. Bazı kalıpları yıkmak ancak böyle mümkündür. Bunun en güzel örneği bana kalırsa İran‘dır. İran dışarıdan o kadar kötü bir tablo çizilir ki resmen gitmeyin diye yapılmış şeyler olduğu ortadadır. Ancak gidenlerle konuşulduğunda her şeyin tam tersi olduğu bir ülkedir İran. İnsanların bu denli sıcak olduğu nadir ülkelerdendir. Misafirperverliğin nirvanasıdır İran.

Turizm de Tanıtım ve İmaj

Sonuç olarak bir ülke için turizmin önemi çok büyüktür. Bu önemi büyük olan turizm için de tanıtım ve imaj çok önemlidir. Ülkenin tanıtımında herkes doğal olarak görevlidir. Bir ülkenin kalkınması o ülke de çalışan işçisinden doktoruna polisinden askerine mühendisinden milletvekiliyle mümkündür. Turizmin de gelişmenin bir ülkenin gelişmesiyle aynı doğrultudadır. Ülke turizmde görev herkesin görevidir.

Turizm de Tanıtım ve İmaj


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.