Tahammülde Sevgi

2
356

       Tahammülde Sevgi

          Ne kadar seviyoruz birini ? Her zaman çok , değil mi ? Biz hep çok severiz zaten. Az sevilmeye de tahammül edemeyiz hiç. Sevgisizlik atfında bulunulduğunda da asla kabullenmeyiz.

         İnsan , az sever ; az sevilir. Hayatın gerçeklerinden yalnızca biridir bu. İnsanız biz. Biz de az severiz. Bir hareket , bir duruş , bir kelam yeter buna. Hemen sevginin derecesine ayar veririz. Muhabbeti kesmekle kesmemek arasındaki o ince çizgiye getiriveririz. Başka biri bize aynı şeyi yapsa sorun çıkarırız. Nasıl böyle bir şeyi yapar ? Ben ya ! Bana nasıl yapar bunu ? Beni nasıl sevmez ? Doğru. Nasıl kabullenelim ki az sevmeyi ? Biz hep çok severiz ki. Bizi az sevemezler. Öyle bir hakları yok çünkü.

        Tahammül gücümüz ne kadar da azalmış. Ayan beyan bir şekilde duruyor karşımızda. Artık hiçbir şeye tahammül edemez olmuşuz. Ne sevgiye ne de sevgisizliğe tahammül edebiliyoruz. Çok sevince de bıkıyor , bıktırıyoruz. Az sevince de durum böyle. Aslına bakarsak biz artık insana tahammül edemez olmuşuz. Hal böyleyken sevgisine nasıl tahammül edelim ki ?

       Ne sevmeyi biliyoruz ne de sevilmeyi. Öylece yaşıyoruz hayatı. Camların ardına gizlenip sadece izlemekle yetiniyoruz. Camların arkasındaki hayat dolu yaşama hapis olmuş , sevgiyi bekliyoruz. Tahammül edebilirsek gel , bekliyoruz seni.

Tahammülde Sevgi


Bu makaleyi 1 dakikada okuyabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.