ŞÜKRETMEK

0
313

Hepimiz bu dünyada kurulu bir düzen üzerinde ikamet ediyoruz. Ayakta durmak, hayata bir an yenilmemek için yapmamız gereken onlarca şey var;hem kendimiz hem de sevenlerimiz için.

Bazen hüzünlü bir hava içine girip isyan boyutuna geliyor, bazen de sevincimizle yere göğe sığamıyoruz. Gelip geçici hayatın içinde gelip geçen duygulara ömrümüzü mahkûm ediyoruz.

Her yaptığımızın bir karşılığını görmek istiyoruz, tatmin olmak için. Peki bunu istiyoruz ama biz de bize verilenlere karşılık birşeyi unutuyoruz. Şükür demeyi… Şükretmeyi…

Yaptıklarımızın bir karşılığı olmasını hep başkalarından beklerken bize bunca nimeti veren Rabbimize bir şükürü çok görmek bize yakışmaz.  Onun için her hâle her vakte bin şükür… Yaradana şükür, verdiği bunca nimetlere karşın…

Her ne olursa olsun dilden bu sözü düşürmemek lazım :

“İyi değilim demek ne haddimize, şükürler olsun her halimize.”

ŞÜKRETMEK

Önceki İçerikKadın/Erkek Olmak
Sonraki İçerikGüzel Küçük Toz Zerresi
Ortaokuldan beri edebiyata, kitaplara, şiire olan ilgim merakım bugünlere kadar süregelmiştir. Lisede daha da perçinlenen bu isteğim neticesinde ilk şiirimi ve deneme türündeki yazılarımı yazmaya başladım. Duygularımı düşüncelerimi kağıda aktarmaktan geri durmadım.Kitaplığımı oluşturmaya lise yıllarında başladım.Hâlâ kitap okumaya, yazılar yazmaya gayret gösteriyorum. Kalem ve kağıt bana yoldaş olmuş. Her daim okumakla yazmakla hasbihal olalım; budur en güzel uğraşımız!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.