Sokaklar

0
25

Zor zamanlardan geçen insanlık, kendini keşfetmek için zamana ihtiyacı vardı. Hep bahaneler, yapamadıklarımızın sonucuydu. En büyük bahane zamanım yok değil miydi? Zamandan bol ne kaldı avuçlarımızda.. Uzun süredir ne kadar da kendimizi dinlememişiz meğer. Kendimi dinlediğimde öğrendim içimde ki özlemi, yapmak istediklerimden ne kadar uzaklaştığımı ve hayatın yaşam endişesine bürünmüşlüğü gördüm. Bu günlerde en büyük isteklerim neler diye başlamak istedim. Ve kendi yapabileceklerim imkanlarım doğrultusunda başladım.

Kendinize sormanızı isterim, kimiz, kim olmak istiyoruz ve potansiyellerimiz neler? Bu sorular hayatta yaptığımız sorgulamalar bizi biz yapıyor aslında. Sorular basit görünse de derinlerde anlam ağırlığı taşımaktaydı. Öncelikle istediği insanlığın düşünmesi, kendini içinde ki iyiliği keşfetmesi sonrasında ortaya çıkardığımız hikayeler ile evren olabilmek…

Sokaklar


Önceki İçerikESKİLERİN AĞRISI
Sonraki İçerikÖLÜM KASABASI
Aslında gözümüzde büyüttüğümüz kadar da zor değildi hayat.. Biz her zaman boşlukları gördük. Biraz içimizde ki potansiyeli görebilseydik, yapabileceğimiz o kadar çok mucize vardı ki.. Sadece başarabilceklerimizin farkına varsak, evrende o kadar çok mucize gerçekleştirebiliriz ki, kendimize inanmalıyız. Biz hepimiz aynı amaç için dünyadayız.. Tek yapmamız gereken vicdanımızı bulmak ve affedebilmekti. Ama bizi belli sistemlerin kölesi yapanlar bugün biz gerçekleri okumayalım diye bizi körleştiriyorlar. Önce kendi içine bak ve ben ne için burdayım diye sor. Yada bu yazıyı okumamın amacı neydi, bunu yazan kime ne anlatmak istiyordu. Artık bilgiyi okumakla değil okuduklarımıza sorular sorarak kendimizi anlayabiliriz. Sende kendi gücünün farkına var. Biz hepimiz geleceğimiz için bugün başarmalıyız. Bugün kendi içimizde iyiliği görmeliyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.