Soğuktan Güç Almak

Şehir hayatından sıkılan herkes, bir gün ansızın karar verip doğanın kucağına atmak ister kendini. Son zamanlarda bu şekilde, çok fazla hikayeler dinliyor ve izliyoruz. İşte tamda bu şekilde hikayesi olan birini paylaşmak istiyorum. Takip ettiğim bloglardan birine denk geldim hikayesine, özellikle doğada kayıt ettiği videolar, fotoğraflar ve seslere çok ilgimi çekti.

Bahsettiğim kişi Jonna Jinton. Kendi blog adresinde yazdığına göre 28 yaşında. Jonna Jinton beş yıl önce hayatını tamamıyla değiştirmeye karar vererek, Vasternorrland isminde ki ufacık köye taşınmış. Yine kendi açıklamasına göre, şehir hayatında ki iş hayatında, kendini mutsuz hissediyormuş ve tarif edemediği hissleri onu dürterek,bu yolculuğa çıkması konusunda ikna etmiş. Doğa,huzur,temiz hava, çayırlar,göller, sessizlik ve huzur. Şuan hayatının özeti. Beş yıldır yaşadığı yeni hayatından bir saniye bile pişman olmamış.

Kendini, ben bir fotoğrafçıyım diye tanımlayan Jonna Jinton’un soğuk ile imtihanını anlattığı videoyu hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Her ne kadar sanatçı olmadığını söylese de, doğada kayıt ettiği şarkılarda fazlasıyla dinlendirici

Umarım sizde, mutlu olduğunuz hayatı yaşamak için cesaretinizi toplayabilirsiniz. 🙂

Jonna Jinton : Facebook | Instagram | WebSitesi