siyah kuğu

0
92

ah siz siyahı karamsar ilan eden insanlar alemi. bu yazacaklarım kabullenilmişliklere zıt olacaktır bilginiz olsun.

inat, inatlaşmak bunlar güzel şeylerdir. yerinde, zamanında ve abartılmadığı sürece. her şeyin de fazlası zarar değil midir zaten? fazla yemek obez yapar, kontürolsüz çoğalan fazla hücre kanser yapar, fazla şiir ruhu yakar. fazla fazla fazla… fazla inat pişmanlık yapar. kontrolsüz üreyen kanser hücreleri gibi bir anda vücumuza yayılan öfkeyle harmanlanmış inat ilerde denilecek keşkelere yol açar.

eğer bir inat dairesine adım atacaksan siyah kuğu bencil olmalısın. fazla inadın sonu hiçbir şekilde yararlı bitmeyecektir bunu sen de biliyorsun. ve gelecek hasar eninde sonunda sana değecektir farkındasın ve uzatıyorsun.

senin tezkeren kuzeyi gösteriyor ama sen güney diyorsun. herkesin doğruları vardır. başkaları için yanlış olan. git üstüne, kendi doğrunun peşini bırakma. ama bir tezkere bırakıp uzaklara kaçma. siyah kuğu sana diyorum. beni dinlemen lazım. ufak bir inat uğruna kendini başka renklere bulama. unutma seni sen yapan siyahlığın. herkese karamsar görünen berraklığın. bak bu senin, benim doğrum. kim ne derse desin. kanıtlara gerek yok çünkü kanıtlara ihtiyaç yok. kanıta duyulan ihtiyaç güvensizlikten gelmez mi ne de olsa. söyle şimdi bana siyah kuğu tezkerene yazağın iki cümle neyden ibaret olacak. bu inadın sonunda kimler hüzünlü, kimler coşkulu olacak.

siyah kuğu


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.