Siyah Bir Gece Üzerine

0
539

Akşam vurmuştu beni de. Kapkara olan sadece gökyüzü değildi renkleri yakışsın diye bu gece yüreğimi de gökyüzüne takım kılmıştım. Üzülecek dertler, güvenilecek insan, emanet edilecek gelecek… Öyle çok şey birikmişti ki kendi kendimle konuşmayalı. İnsanın güven problemi sebeplerini burda uzun uzadıya saymaya gerek var mı bilmiyorum ama bir kere yapıştı mı bu güvensizlik problemi yakasını bırakmıyordu insanın. Belki ben haklıyım, belki onlar fakat bu bana hissettirilen değil mi ? Haklı yada haksız farkeder miydi ki?

Hep güzel olacak diye bekledik herşeyi, bizi mi kandırdılar ? Lakin ben beklemek üzerine doktora yapacak hale geldim. Ama güzel olan güzellik olan henüz ortalarda görünmüyordu.

İnsanlar bencil,

Hassas olan kalpleri  de zaten kırmışlar zamanında o da belli. Hep eski derler ya herşeyi güzelmiş gibi gelir bana. Herşeyi anlamlı, kıymetli, sevginin bir fanusta saklanan en değerli mücevher olduğu günler miydi acaba ?

Umudu olan varsa susmasın. Umudu olan insanlıktan bişeyler yapsın. Zira ben bu eski-yeni kıyaslamasında kendimi kıyıya vuracağımdan korkuyorum.

Siyah Bir Gece Üzerine


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.