Sis

0
1693


  En hüzünlü şarkılar çalsın bu gece. Türkülerin en dertlilerini bulun. Çayın en demlisini,sigaranın en katranlısını getirin. Belki,belki bir umut diner yangınım. Söner belki içimdeki ateş. Belki türküler ortak olur derdime,belki sigara dumanıyla saklar efkarımı.

  Buraya nasıl geldik? Kiminle geldik? Kim bizi buraya attı da gitti bilmiyorum. Sürgüyü çekmişler fakat kapıya değil beynimize. Kilit desen kör,anahtar desen kayıp.

  Ne nedir? Kim kiminledir? Burası nere? Ben neredeyim? Beynine vurulan kilitle,kilitlenmiştir her şey sonra türküdeki gibi “Mevlam gül diyerek iki göz vermiş,Bilmem ağlasam mı ağlamasam mı” der durursun. İçindeki sis kaplamıştır vücudunu,her hücrende hissedersin. İçindeki sis dağılmadan,gözün görmez dünyanın güneşini,çiçeğini,böceğini. İnsanlar nankörlükle suçlar seni oysaki bu bir âmâya nasıl göremiyorsun diye kızmaya benzer.

  Her şey kafada biter dediler. Biz kafayı bitirdik de başka hiçbir şeyi bitiremedik. Ayrıca bu kadar karamsar olma diyorlar,buradan bu kadar karamsar yazmamam gerektiği de çıkar fakat ne gerek var beni sorgusuz,sualsiz en iyi şekilde dinleyen kağıtlara da içimi dökemeyeceksem.

  Ayrıca kimin hayatı değişmiş bir kitapla veya yazıyla,değişesi varmış ki kitap bahanesi olmuş. Umut veren cümleler,ibretlik hikayeler,gaz veren söylemler hepsi boşa,güneşe mermi sıkmaktan farksız. 

  Ne mutlu her şeyi kafada başlatabilenlere,başlatıpta bitirebilenlere. Ne mutlu kişisel gelişim kitaplarıyla kendini geliştirenlere,yaşam koçlarıyla koç gibi bir yaşam elde edenlere. Ne mutlu yeni bir yıldan umut bekleyebilenlere;sağlık,huzur,mutluluk dileyenlere.

  Oysaki yeni bir yılın getirecek pekte bir şeyi yok. Hatta götürebileceği çok şey var,umudumuz getirmesi değil de çok fazla götürmemesi olmalı birazda. Yine ne varsa eski yılda var. Önemli olan yeni yılı güzel karşılamak kadar,eskisiyle de iyi vedalaşabilmek. Ayrıca hiçbir yeni yıl hiç kimseye ondan daha iyisini sunmayacak hiçbir şeyin.

  Küllük izmarite,oda dumana,kağıt yazıya biz de boheme doyduğumuza göre son bir el sallayalım eski yıla gözden tam kaybolmadan.  

 

Sis


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.