Şifacının Başucu Notları-2

0
274

Amber kokusu tütsüm bitmeye yakınken kendinizin şifacısı olma yolundaki düşüncelerinize bir nebze olsun destek verebilmek adına dolanıyor parmaklarım klavyede bir kez daha. Bugüne kadar hakkında uzun soluklu anlatımlarda bulundum sana kalbi güzel okuyucum. vermeyi başarıyoruz bir şekilde. İyisiyle kötüsüyle veriyoruz. Fakat bazen yanlış insanlara yüklenen nice anlamlar sizi ancak dibe götürebiliyor. 160 km hızla ilerleyen bir aracın virajı alamaması gibi yoldan çıkıyorsunuz. Sizlere bu kriz anlarında nasıl baş edilmesi gerektiği yönünde bir yol haritası çıkarmak istiyorum. 

Öncelikle kime değer verdiğinizi ölçüp biçin. Öyle gelişi güzel değer vermeyin. Çünkü değer öyle bir mihenk taşıdır ki sizin kendinize verdiğiniz saygıyı temsil eder. Kime değer verdiğinizi ölçüp biçmeden ne kadar değer verdiğinizin bir önemi kalmayacaktır. Grisi yoktur bu işin, siyah ve beyazdır. Ya değer verirsiniz ya da vermezsiniz. Azıcık değer vermenin şakası olmaz. Sizin bir damla gözyaşı akıtmanıza sebebiyet verecek insanlara en fazla bir şans daha verin. Defalarca vermeyin. Çünkü en değerlisi sensin. Bu gün kendini şımartmanı istiyorum senden. İç huzurunu yakalayana kadar şımartmaktan vazgeçme kendini. 

İkinci önemli nokta ise, bir zamanlar çılgınlar gibi değer verdiğin insanı gördüğünde ne yapacağın.. Her defasında geçmiş gözünün önüne gelecek. Bunun farkındayım. Ama belirtmeliyim ki insanlar sen gördüğün sürece varlar. Onları görünmez kılmayı öğrenmek zorundasın. Yaşadıkların canını kanatsa da görmezden gelmeyi kabullenmelisin. Bu iyileşme yolunda atacağın en değerli adım olacak. Bırak sana defalarca yalan söylemiş olsun, ihanet etmiş olsun ,  sen görmediğin sürece acıtabilir mi artık canını. Can tatlıdır bir süre sonra vurduğun dipten seni yüzeye taşıyacaktır. Ve o gün gelene kadar ben senden kendinin şifacısı olma yolunda destek olacağım. Bil ki bu yolda yalnız olmayacaksın. Yaralarını kendine dost et , kin tutmadan hatırla. Güneş ışığının yüzüne vurmasına izin ver ve kendini suçlamaktan vazgeç. Bırak asıl suçlular utansın.

Unutma ki ar damarı çatlamış insanlarla baş etmek zordur. Utanmazdır onlar. Kahpe yalanları ancak kendilerini dibe çeker. Oysa sen hala güvenebiliyorsun, inanabiliyorsun. İnsansın çünkü. İnsanca davranmışsın çünkü. Kendini bilmez yalancılar mı yok edecek hümanistliğini.

Kendini affettiğin , değer verdiğin , umudunu bir kaç kahpeye feda etmediğin bir yaşamın olsun sevgili okuyucum.

Sevgiyle kal.

Şifacının Başucu Notları-2


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.