Şifacının Başucu Notları-1

1
183

Bu zamana kadar “değer” kelimesinin uğruna milyonlarca cümle bıraktılar hisler diyarına. Yapılan onca fedakarlığı tek bir silgi darbesiyle silenlere inat o güzel insanların yağız atlarına binip bu diyarları terk etmediğine hala inancını korumalısın ilk olarak. Yapılacaklar tükendikten sonra artık yapmanız gereken vazgeçmektir. Giderseniz geride kendinizi  de bırakma olasılığınız olacaktır. Sırf bu yüzden bile gitmemeye değer.

Kendinize her sabah aynaya baktığınızda bazı uğraşlarınızın değmeyeceğine inandırmalısınız. İnsanlar gülümsüyor diye sizde gülümseyeceksiniz diye bir kaide yok. İçinizden deli gibi ağlamak geliyorsa çekilin köşenize ve bırakın aksın o yaşlar. Ama şöyle de bir gerçek var, insanlardan sizi sakinleştirmesini bekleyemezsiniz. Bunu beceremeyeceklerdir. Ne kadar yakın olduğunuzun da bir önemi yoktur. Kendi kendinizi iyileştirmeyi ve kendi kendinizi sakinleştirmeyi öğrenmelisiniz.

Yalnızlığınızın değerini hayatınız ne kadar kalabalık olursa olsun unutmamalısınız.

Bazı günlere derin bir nefes alarak bohem başlamalısınız. Etnik şalvarlar giyin mesela , tütsüler yakın kendinizle kaldığınızda. O içtiğiniz kahvenin huzuruna bir fincan daha eklemeyin. Bu kendi kendinize verdiğiniz bir mola olsun.

Kendinizin şifacısı yine kendiniz olduğunu öğrendikten sonra, yüzleşme vaktinizin gelip çattığını anlamanız gerekiyor.

Size hitap eden korkuyu keşfe çıkın. Matemini yasını tutmaktan ziyade, öncelikle ne olduğunu anlamanız gerekiyor. korkusu kaplıyorsa içinizi, bir süre hayattan elinizi eteğinizi çekip yalnızlıkla yaşamayı öğrenmeniz gerekiyor. Belki de o kadar da kötü bir şey değil demenize sebep olacaktır bu süreç. Yalnızlığı hayatın olağan temposuna verdiğiniz bir mola olarak düşünün. Kendinizle yalnız kaldıktan sonra bir arkadaşınızla sabahlara kadar sohbet etmeyi deneyin. İnanın iyi gelecek. Farklı bir hayatın yansıması hayata bir pencere daha açmanızı sağlayacak.

İnsanların sorunlarını boğucu ve sıkıcı olarak görmemeyi öğrenmelisin.

Nasıl hissetmek istiyorsan öyleymiş gibi davran bir süre sonra tam olarak o hale dönüşeceksin. Durmadan olayları dramatikleştirip kendine acıyarak yaşarsan bir süre sonra buna tam olarak dönüşürsün. Mutluymuş yaparsan bir süre inan değerli okuyucum ,dünyanın en mutlu insanı olacaksın. Yeter ki bunu iste.

Sevgiyle kal.

 

Şifacının Başucu Notları-1


1 Yorum

  1. Yazınızdan herkesin kendine çıkaracağı bir sonuç var sanırım. Benim de payıma bir çok şeyden vaz geçmek kaldı. Yalnız kalmak çok değerli fakat bir o kadar karmaşık bir durum.

    “Kendinizle yalnız kaldıktan sonra bir arkadaşınızla sabahlara kadar sohbet etmeyi deneyin. ”
    Çok optimist bir yaklaşım olsa da bu düşüncenize katılamayacağım zira hissettigi seyleri kimsenin anlayamayacağını dusunen birinin bunu yapmasi oldukça zor.

    Yazılarınızın devamını bekliyorum, sevgiyle kalın…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.