Seyahat ettiğiniz sırada olmazsa olmaz uygulamalar

0
760

 

  •  maps.me

Seyahat eden herkesin kullanması gereken bir harita uygulaması. İnternetimizin olmadığı yerlerde harita uygulaması kullanmak imkansızdır. Google maps olsun yada Apple lin maps olsun bunların hiç biri internetsiz çalışmıyor. Zaten çoğunlukla harita uygulamasında internetimizin olmadığı yerlerde işimize yarar ya. Yurt dışın da olsun yurt içinde olsun kullanmanızı şiddetle tavsiye edeceğim bir uygulama. Uygulamayı indirdiğinizde haritaları indiriyorsunuz ve kullanmaya başlıyorsunuz. Sürekli güncellemeleri de cabası. Her an güncel ve ayrıntılı bir harita uygulaması.

Seyahat ettiğiniz sırada olmazsa olmaz uygulamalar

 

 

 

Bedava konaklama mı? Ne? Zaten seyahat ederken bir sürü masrafımız oluyor. Konaklama masraflarından kurulmak aynı zamanda yeni insanlar ile tanışmak istiyorsanız couchsurfing tam size göre. genelinde kullanılan bu uygulama, güvenlik yönünden kullanıcılarına bir sürü alternatif  sunuyor. Evlerini paylaşacak olanların değerlendirmelerinden puanlarına kadar her şey ayrıntılı.

Seyahat ettiğiniz sırada olmazsa olmaz uygulamalar

 

 

Gittiğiniz yerlerde taksi kullanacak iseniz size yeni bir alternatif sunan uber ile tanışın. Dünyanın bir çok yerinde ulaşımı sağlamak amacıyla şehir için de insanların sıklıkla kullandığı, şehirdeki taksilerden yarıdan daha fazla uygun olan bir uygulama. Uberde  de sizi bir yerden bir yere götürecek olan şoförün tüm bilgileri ve değerlendirmeleri de mevcut. Şuanda Türkiye de sınırlı kullanım olsa da kısa süre içerinde tüm Türkiye de yaygınlaşacak olan bir uygulama olacak.

Seyahat ettiğiniz sırada olmazsa olmaz uygulamalar

 

 

  • Currency

Aslında bu uygulamaya benzer birçok uygulama var ama ben bunu kullanıyor ve tavsiye ediyorum. Basit ara yüze sahip bir para çevirici. Sürekli online olan sistemi sayesinde anlık  olarak paranızı çevirir ve gittiğiniz ülkede rahat edersiniz.Seyahat ettiğiniz sırada olmazsa olmaz uygulamalar

Aslında ikisinde mantığı aynı olduğundan tek başlık altında yazdım. Oda veya hotel kiralamak istiyorsanız gittiğiniz yerde bu uygulamaları zaten zorunlu kullanacaksınız. Ben genelde booking.com daha iyi bulur ve booking.com kullanırım. Mesela bir daire kiraladığınızda size tüm bilgileri e-posta yöntemiyle paylaşıyor ve çoğunlukla parayı kapıda ödüyorsunuz. Dünya genelinde en çok kullanılan uygulamalar olduğundan gittiğiniz şehirdeki tüm fiyatları nerdeyse görüyor olursunuz.

Seyahat ettiğiniz sırada olmazsa olmaz uygulamalar Seyahat ettiğiniz sırada olmazsa olmaz uygulamalar

 

Harita üzerinde gittiğiniz yerlerdeki wifeları gösteren bir uygulama. Amacı ise gördüğünüz wifeların şifrelerinde olması. İşe yaradığını söyleyebilirim ama %100 sonuç vermiyor tabi ki.

Seyahat ettiğiniz sırada olmazsa olmaz uygulamalar

 

 

Ben size burada birkaç uygulamadan bahsettim bu uygulamaların hepsi benim telefonumda yüklü ve en çok kullandığım uygulamalar arasında. Sizin de kullandığınız başka uygulamalar tabi ki vardır ama performans olarak kullandığım en iyi uygulamalar.

 

Seyahat ettiğiniz sırada olmazsa olmaz uygulamalar


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.