Sev

0
918

Yürüyordu sessiz caddelerde. Düşünüyordu yaşlı adamın ona o gün söylediklerini.
İhtiyar, adamın yanına usulca sokulup “” dedi.
Adam bu söz karşısında afallamıştı. “Nasıl?” Dedi, ” nasıl, ben sevmeyi bilmiyor muyum ki? Ben bir çok sevdim. En derin yaralarımı ve en derinlerden gelen sevgilerimi verdim onlara. Ben sevmeyi iyi bilirim, ben çok sevdim” dedi adam, ihtiyarın cılız kalan “sev” sözüne karşılık.
İhtiyar gülümsedi, “sev” dedi. “Bir kadın gibi sev.”
Adam bu sözlere hiç bir anlam yüklemeye çalışmadan “nasıl, bir kadın nasıl sever?” Dedi, sonra düşündü biraz ” nasıl, bir kadın ve bir erkek farklı mı sever?”
Yaşlı adam ” evet” dedi. “Bir adam sevmez ise kadını, kadın asla önce sevmez adamı. Bir kadın sevmez ise bir adamı, acılarını da açmaz ona.”

Adam, soğuk caddelerde yürürken bu sözler yankılanıyordu kafasında.Her şey yanlıştı. İhtiyarın söylediği her şey yanlıştı. Bir kadın her zaman sever. Bir adam sevmese bile kadını, kadın sever.
Yanında yürüdüğü adam yanlış olsa bile, merhem olur yaralarına. Bir adam sever ise bir kadını izin verir yaralanın sarılmasına ve de merhem olur sevdiği kadının yaralarına.
Adam duraksadı “yanlıştı” dedi. “Yanlıştı, benim bir çok kadın sevmem. Bir kadın gibi sevmeliydim, sadece en doğru kadını; sadece bir kadını.”

Sev


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.