Seni Seviyorum

0
278

Seni seviyorum

Senden özür diliyorum

Lütfen beni affet

Teşekkür ediyorum

Ilk yazım nasıl olsun diye günlerdir düşünüyorum ama sanırım ilham verici noktam tam anlamıyla bu cümleler oldu. Etrafınıza bir bakın dostlarınıza, sevdiklerinize, ailenize, etrafınızdaki tüm canlılara kedilere, kelebeklere o sevmediğiniz iğrendiğiniz örümceklere sizi sinirlendiren kin tuttuğunuz, gerginliğini yaşadığınız her şeye. Bazen en sevdikleriniz bile istemediğimiz şekilde davranabiliyor. Ya da bazen cansız bir varlığı bile sinirlenebiliyoruz. Mesela bu tartıştığınız bir arkadaşınız da olabilir çalışmadığı için sinirinizi bozan televizyon kumandası da. Yukarıda gördüğünüz cümleler ve bu yazıya girişim her ne kadar nefret ettiğiniz her şeyden özür dileyin gibi anlaşılsa da aslında kendinize bunları söyleyeceksiniz.

Seni seviyorum

Senden özür dilerim

Lütfen beni affet

teşekkür ediyorum

Hazal nereden çıkarıyorsun böyle şeyleri yalan dolan hepsi diye düşünenler için kısa bir özet geçmek istiyorum bu cümlelerin nasıl ortaya çıktığını. Olgunlaşmaya çalıştığım şu günlerde bu konuda yalnız olmadığımı bana gösteren bir sürü arkadaşım var etrafımda. Herkes kendi hayatının peşine düşmüş bir şeyler yapmaya çalışıyor, çabalıyor, yeni şeyler öğreniyor. İşte tam da böyle bir noktada olan arkadaşıma destek olmak için haftalardır uğraşıyoruz. Bunun gerginliği var üzerimizde. Başka bir arkadaşımın evinde toplanmışız beynimizi son noktaya kadar harcıyoruz. Arkadaşım çok gergin Hatta sabah ufak bir tartışma yaşadık. Kısaca ortam gergin. Her şey bu konuyu bilen babasının bizi arayıp “Sinirli olduğunuz her şeye, herkese bunları söyleyin bu konuda kendinizi üzdüğünüz için kendinizi özür dileyin” demesiyle başladı. Ne kadar ciddi alınabilir ki her gün genel olarak duyulan bu kelimelerin bir araya gelmesi? Başta çokta ciddiye almadık ama yine de deneyelim dedik. Sonuç ne mi oldu? İlk deneme başarılı sayılır arkadaşımla el ele tutuşup bu cümleleri tekrar edip sarıldık. Çok yakın arkadaşım tabii ki işe yarar diye düşünmedim değil. Asıl sihirli sözcükler olduğunu anlamam ev halkından olan kendisinden çokta hazetmediğim hatta ara ara beni sinirlendiren arkadaşımızın salona girip “Sessiz olun” diye söylenmesi ile oldu. Ben de döndüm ve kapıda duran  arkadaşıma  bu cümleleri söyledim  bana gülümsedi  ve ben de seni seviyorum ve affediyorum dedi işe yaramıştı bu sihirli sözcükler. Içimizdeki buzların eridiğini ve bunun hem kendimi hem de onu mutlu ettiğini gördüm. Sonra ne mi yaptım? Bir süredir kinimi ondan saklayamadığım başka bir arkadaşımı arayıp ona bunları söyledim. Sonuç tekrar iç ısıtacak nitelikteydi. İçimdeki kinin gittiğine tanık oldum.

Karşınızdakine söylüyorsunuz gibi duran bu cümleler aslında kendinize söylediğiniz sihirli sözcüklerden oluşuyor. Her şeyden önce kendinizi sevin ve kendinizi affedin siz kendinizi affetmezseniz başkasını da affedemezsiniz. Siz kendinizi sevmezseniz başkasını da sevemezsiniz. Yani konu söylemekle bitmiyor aslında. Bu olayın özü kendinizi affedip karşınızdakine de kendimi sevdiğim için seni de seviyorum kendimi affettiğim için seni de affediyorum diyebilmek. Umarım sizde dener ve sonucunu alabilirsiniz eminim ki rahatlayacaksınız. Yazımı son kez bunları yazarak bitiriyorum. Tüm güzel şeyler sizlerle olsun ?

Seni seviyorum

Senden özür diliyorum

Lütfen beni affet

Teşekkür ediyorum

Seni Seviyorum


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.