Satranç

0
636

Satranç kitabının yazarı Avusturyalı Stefan Zweig’dir. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu yazarın okuduğum ilk kitabı.Dili sade ve yalın yada çevirisi çok iyi yapılmış.Genellikle çeviri kitaplarda yer yer okuyucu sıkılabilir ama bu kitap için bu durum asla söz konusu değil.

Kitabın isminden de anlaşılacağı üzere satranç hakkında.. ama yine şunu belirtmeliyim ki;ben ne satranç oynaması biliyorum ne kurallı hakkında bilgim var ama kitap size sıkıcı bir şekilde satranç kurallarını ve oyunlarını anlatmıyor.Yani eğer ön yargınız varsa bu kitaptan sıkılırım diye düşünüyorsanız,merak etmeyin buna çok ihtimal vermiyorum.

Aslında hikayenin başlangıcı satranç.Ve yazar konuyu çok iyi kurgulamış,size 2 farklı hikaye anlatıyormuş hissi veriyor.Ve bu iki hikaye 1 olayda toplanıyor.80 sayfalık bir kitap yani yaklaşık 2 günde bitirebileceğiniz bir kitap.Sıkılmanıza fırsat kalmadan kitap bitiyor.

Daha önce belirttiğim gibi benim bu yazar için okuduğum ilk kitap olduğu için diğer kitaplarıyla bir kıyaslama yapamıyorum maalesef şimdilik.Ama şunu çok net söyleyebilirim ki,bu yazarın başka kitaplarını da okurum.Hatta şimdiden bakmaya bile başladım.

 

Satranç


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.