Safran Sarı

1
648

Az önce okumayı bitirdiğim kitap.İçerisinde yer alan gerek hayatı sorgulayışlar,gerek varoluş soruları ve bu sorulara cevap arayışlar…

Kitabımızın 3 ana karakteri var.Melike,Eylem ve Volkan.Bu 3 ana karakterin hayatı bir şekilde birbiriyle kesişiyor ya da aynı ortamda,birbirlerinden habersiz bulunuyorlar.

Volkan, prestijli bir şirkette kısa sürede yükselmiş genç bir iş adamı.Melike, dayısıyla antika işiyle ilgilenen ve aynı zamanda takı dükkanı olan genç bir kadın.Eylem,baskıcı bir aileden gelmiş,İstanbul’da yeni,kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan,çok okuyan-yazan genç ve güzel biri.

Kitap ayrı bölümlerde,3 karakterimizi ayrı ayrı anlatmakta.Hayat içinde savrulurken,var olma nedenlerini,yaşam amaçlarını ve her şeye sahip olmanın verdiği bunalımı sorgulayan karakterlerimizden dolayı,okurken sık sık kitabı bırakıp düşünmeme,bazen de sayfayı tekrar okumama sebep olan kitaptır kendisi.

İnsanın şu hayattaki tek amacının para kazanmak,yersiz sevişmeler,sahte gülüşler,ya da gece tok karnına yatağa girmek olmadığını anlatan,düşündüren bir yapıt.

Ya da tam tersi mi?

Son olarak,kitaptaki şiirden kısa bir bölüm yazıp gidiyorum 🙂

”Aşk acizdir zaten çoğu zaman

Kısa sürer karşılıklı da olsa

Üstelik kanatsızdır bulutlar

Taşıyamazlar kimseyi omuzlarında…”

İyi okumalar… 😀

Safran Sarı


1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.