Pop Müziğin Romantik Sesli Sanatçısı; George Micheal

0
999

25 Aralık 2016 yılında ani ölümle tüm sevenlerini yasa boğan dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı ölümünün 2.yıl dönümünde şarkıları ile anılıyor.

25 Haziran 1963 yılında dünyaya gelen ve pop müzik tarihinin en ünlü ve en başarılı isimlerinden olan George micheal’in müzik serüveni çocukluk ve gençlik dönemiyle başlar.

Unutulmaz melodisiyle bugün batılı tarzda müzik dinlemeyen kuşakları bile etkileyen şarkısı ‘Careless Wisper’ (Aldırışsız Fısıldayış) ile dünya listelerinde uzun bir süre 1 numaradaki yerini korumuştur.Kısacık hayatına bir çok başarıyı sığdırmış 3 kez Brit 2 kez Grammy ödülü almıştır.Albümleri 100 milyondan fazla satarak büyük bir başarı yakalamıştır.

“Strange

Don’t you think I’ım looking older?

But something good has happaned to me

Change is a strange

You have yet know”

Yabanci

Daha yaşlı göründüğümü düşünüyor musun?

Fakat bana iyi bir şey oldu.

Değişim,Bir yabancıdır.

Henüz bilmen gerekir.

George Micheal’in ölümünün ardından hayranları tarafından en çok kullanılan ifade ise:’Gençliğim Gitti…’ olmuştur.Ani ölümüyle birlikte pop müziğinde bir dönem kapanmıştır.

Asıl adı ‘Georgios Kyriacos Panayiotou’ olan George Micheal’in annesi İngiliz babası ise Kıbrıslı Rumdur.Müzik kariyeri 1981 yılında yakın arkadaşı Andrew Ridgeley ile birlikte kurdukları ‘Wham’ grubuyla başlamıştır.Kısa süre içinde ünü ve şöhreti dünyaya yayılmıştır.Çin’de sahne alan ilk batılı grup olmuşlardır.İlk solo kariyeri ise 3 yıl sonra 1984 yılında Careless Wisper ile başlamıştır.

Her ne kadar onun en bilinen şarkısı Careless Wisper olsa da George Micheal,tam olarak bu  şarkının kendisini ifade etmediğini söylemiştir.Bu albüm dünya çapında 7 milyon satarak George Micheal’in bile tahmin etmediği bir başarı yakalamıştır.

Sınırsız başarıya imza atan George Micheal’in 2 albümü ‘Ölmeden önce dinlenilmesi gereken 1001’ albüm listesinde yer almıştır.

Sanatçı,2011 yılında sağlık sorunları ve uyuşturucu bağımlılığı sebebiyle konserlerini iptal etmiştir.Aynı yıl yine zatürre tedavisi gören sanatçı,müzik kariyerine bir süre ara vermiştir.53 yaşında hayata veda eden George Micheal’in kesin ölüm sebebi kalp yetmezliği olarak belirlenmiştir.

Özel hayatı da müzik kariyeri kadar merak edilen George Micheal’in aslında sansasyonel bir özel yaşamı vardı.Eş cinsel olduğunu kabul eden sanatçı,Anselmo Feleppa ile uzun bir ilişki yaşadı.Sevgilisi beyin kanaması geçirip öldükten sonra sanatçı zor günler yaşadı ve 3 yıl sonra Kenny Goss ile yaşamaya başladı.Bu ilişki 2009 yılında son buldu.

Londra’da doğan dünyanın her yerine yayılan muhteşem ünü yine kendi ülkesi olan Goring-on-Thames (Birleşik Krallıkta) daki evinde son bulmuştur.Pop müziğin sanatçısı böylece aramızdan ayrılmıştır.

Pop Müziğin Romantik Sesli Sanatçısı; George Micheal


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.