Peri Masalı

15:26:2615:26:58

Ve sen girdin hayatıma.
Bu karanlık dünyama en güzel renkleri sen getirdin. Işık oldun bana, güneş oldun. Senin ellerini tuttuğumda çiçekler açtı dört bir yanımda. Sevginin sıcaklığını, güzelliğini, kalbimdeki boşluğu nasıl doldurduğunu seninle öğrendim. Yıldızlar bana seni söylüyor artık, ay senin adını sesleniyor; bu sonsuz gökyüzü, bulutlar. Bu dünya senin sevginle güzel şimdilerde. Kuşlar daha anlamlı ötüyor, çiçekler daha güzel açıyor sen varsın diye.

Sen girdin hayatıma. Ben artık görüyorum, inanıyorum. Bu dünyada senin kadar güzel şeylerin de var olduğuna. Sevgiye de sevginin güzelliğine de iyileştirici gücüne de. Kalbi saran, sarmalayan, koruyan o muhteşem gücüne de. Artık daha anlamlı yürümek, koşmak. Şarkılar seni söylüyor, seni hatırlatıyor hep. O güzel gözlerinden, küçük pembe dudağından bahsediyor dinlediğim bütün şarkılar.

Güldüğünde yanağında oluşan çizgilere, ilgi gördüğünde şımaran o küçük çocuk yanına, yanlış olan şeylere karşı çıkabilen cesur, asi yanına, kokuna, yüzüne, gülüşüne… Kısacası sana ait olan her şeye aşığım. Her şeyde, her yerde sen varsın artık. Sana olan aşkım var. Kalbim seninle atıyor, senin aşkınla. Sen varsın diye dönüyor dünya. Güneş sen varsın diye doğuyor. Deniz o yüzden mavi belki de bulutlar o yüzden böyle güzel görünüyor. Sen olduğun için daha güzel, daha anlamlı bu hayat. Yeniden başladım seninle bu hayata. Seninle tanıştığım günün gecesi uyudum ve bir peri masalına uyandım. Şimdi yürüyoruz seninle bu düş kentinin sonsuz sokaklarında, el ele. Ve dünya böyle bir aşkı hiç görmedi.

Sen benim beyaz atlı prensim; sen olduğun için, hayatımda olduğun için beni bir peri kızı gibi hissettirdiğin için çok teşekkür ederim.
Ve sen iyi ki girdin hayatıma.