Özgürlük Kapısının Anahtarı

0
84

Anahtarın yerini size söyleyebilirim fakat göstermem mümkün değil.Hayır hayır ısrar etmeyin elimde olan bir mevzu değil ,  ben sadece yolu biliyorum.Şayet bazımız bu yolu üç saatte yürürken , bazımız bu yolu 30 yılda yürüyemiyor.

 

Anahtar tam başınızın üstünde. Evet evet yanlış duymadınız , anahtar şayet uzanmasını bilirseniz başınızın üstünde. Özgürlük kavramını açalım ne dersiniz? Özgürlük bana göre dört duvar arasında bile düşünme yetisidir. İnsanların düşünmekten aciz olduğu bir dünya zaten köleliğin  bariz yüze vurduğu bir yerdir. Baskıcı toplum geri kalan halkın üstünde duvar görevi görür. Şayet bu duvarlar size düşünmemenizi  öğütler çünkü tek bir yol öğretilmiştir şayet farklı yollara yönelmek isterseniz orada duvarların hatları sıklaşacak gerekirse alanınız daraltılacaktır. Peki bu duvarları aşmanın daha sert tabirle  yıkmanın bir yolu yok mu dediğinizi duymaktayım. Bu duvarlar çoğu zaman sevdikleriniz tarafından örüldüğü için yıkmanızı değil de aşmanızı tavsiye ederim. Amacımız insanları kırmak değil özgürlüğe ulaşmak. Bunun için devletlerin dahi kullandığı bir politika izleyeceğiz. Önce karşı tarafla barış sağlayacak onun gibi düşündüğümüzü sanmasını sağlayacağız. Aradan biraz zaman geçince duvarın saflarının aralığı genişleyecek ve siz bu zamana kadar hazırlıklarınızı tamamlamış olacaksınız. İkinci bir yöntem daha var tabi ama bu biraz daha zor. Bu yolda kaybetme şansınız yüksek. Truva taktiğini kullanacağız hediyelerin içinde düşüncelerimizi işleyeceğiz ve ele geçirmeye çalışacağız bu yöntemde riskiniz ise içeri soktuğunuz askerleri kaybedebilirsiniz. Karşınızda hitap ve ikna etme yeteneği yüksek biriyle kapışmak sizi yerle bir edebilir.

 

Truva yöntemini önermiyorum çünkü biz özgürlüğü arıyoruz fakat işgal yöntemi kullanıyoruz o zaman onlardan ne farkımız var.

Özgürlük Kapısının Anahtarı


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.