Okunmadan Önce Aşk Acısı Düşünülmesi Gereken Yazı

0
372

Kelimeler bizim izin verdiğimiz kadar anlamlıdır tıpkı insanlar gibi. Size göre her şey değişir. İyi değişir, kötü değişir, hayat değişir. Dünya size göre sizin bakış açınızla şekillenir. Eğer kendinizi sevmiyorsanız, kimsenin sizi sevmediğini zannedersiniz. Hayır o işler öyle dönmüyor. Ben sizi seviyorum.

Sanırım her yerde olduğu gibi burda da acı dolu, ızdırap dolu aşk yazıları ilgi çekiyor. Ama inatla aşka inanmayı reddedeceğim. Güvenmeyi ve bir insana sonsuz güvenle bağlanmayı reddedeceğim. İhtiyacımız olan her şey kendi içimizde. Ruh ikizimizi karşı cinste aramamız garip doğrusu. Bizi anlayacak şey illa bir insan olmak zorunda mı? Ya da ya da bizi anlayacak şeye sarılıp koklaşmak zorunda mıyız? Hayattaki önceliklerinizi gözden geçirmenin zamanı kaldı. Dünya eğlenilesi bir yer acı çekilesi değil. Hayal kurun, çığlık atın, koşun, kahkahalar atın, saçmalayın. Ama oturup üzülmeyin. Bir başkası için üzülmeyin. Eğer çok üzülmek istiyorsanız şimdi şu an kendinize üzülün. Çünkü bir başkası için üzüleceğinize o zamanı daha iyi şeylerle değerlendirebilirdiniz. Sakin! Hiçbir zaman geç değildir.

Ben sizinle aşk acımı konuşacağıma unutmanın altın kuralını vereceğim. KABULLENMEK. Bir şeyler doğar, büyür, ölür. Başlar, yükselir, biter. Bitmeyen şey yoktur. Sevgi biter, aşk biter, nefret biter, öfke biter. Biz biteriz. Bu bir döngüdür. Bir şeylerin başlaması için bir şeyler bitmelidir. Bir olaya bağlı kalarak hayatınızı geçirenlerden olmayın. Her şeyden önce bu çok sıkıcı dostum. Gittiğini, bittiğini, unuttuğunu kabullenin. Çünkü emin olun seven insan bir yolunu bulup ulaşır. Savaşır. Savaşmıyor çünkü yeni bir alternatif buldu. Bazı istisnalar hariçtir.

Hepimiz masallarla büyüdük. Külkedisi bacımız, uyuyan güzelimiz, kurbağa prensimiz. Ve siz… En güzel masal sizsiniz. En güzel hayat sizinki. Şu an kalbin atıyor. Nefes alıyorsun. Hadi derin bir nefes al. Yalnız değilsin. Ben buradayım. Hep burada olacağım. Hayat kibir savaş değil debelenmeyi kes sadece yaşa! Gülümse ve yeniden başla.

YORUM YAZ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.