Okuduğum Son 4 Kitap

0
54

Virüs nedeniyle hiç olmadığı kadar fazla evde zaman geçiriyoruz. Bu sürecin her geçen gün daha fazla sıkıcı bir hal aldığını tahmin edebiliyorum. Evde  geçen zaman diliminin büyük çoğunluğunu internet ya da televizyon başında geçirmenin alternatifi olarak, okumalarımızı da sıkılaştırmayı denemeliyiz. Bir makale veya herhangi bir konuda yazılmış yazı da olabilir, bize bir şeyler katacak kitaplarda olabilir. Gününüzün belirli zamanını okumaya ayırmanın geri dönüşünün olumlu olduğunu zamanla göreceğinizi düşünüyorum.

Yakın zamanda okuduğum 4 farklı kitap önerisinde bulanacağım. Son dönemlerde bireysel gelişimin yanı sıra iş geliştirme ve girişimcilik konularına odaklanmış kitapları daha çok okuduğumu söyleyebilirim. Önereceğim bu dört kitap, tür ve konu bakımından bir birine yakın. Yine de okunması gereken kitaplar listenizde olması gerektiklerini düşünüyorum. Kitaplar hakkında detaylı bilgi vererek, okumak isteyenleri soğutmak istemiyorum. Bu nedenle, kitap hakkında bilgileri paylaşıp, yorumumu kısa şekilde paylaşacağım.

1-Mutluluk Dağıtmak -Tony Hsieh

Okuduğum Son 4 Kitap
Mutlulukdagitmak.jpg
Zappos.com’un kurucusu tarafından kaleme alınmış kitap, şirketin kuruluş aşamasından başlayarak, Amazon’a satılış sürecini birinci ağızdan anlatıyor. Küresel boyutta çalışanların mutlu olduğu şirketler listesinde sürekli olarak yer alan Zappos’un bunu nasıl başardığını, müşterileri memnuniyetini nasıl sağladıklarını, Şirket Kültürü’nü nasıl oluşturduklarına dair bilgiler bulabileceğiniz fikirlerini geliştirmenize katkı sağlayabilecek bir kitap.

 

2- Mor İnek -Seth Godin

Okuduğum Son 4 Kitap Kitap, girişimcilere ve iş dünyasında bulunan herkese nasıl farklı olunabileceğini anlatıyor. Elinizde bulunan bir ürünün veya hali hazırda piyasada bulunan bir ürünü pazarlarken ne gibi yöntemlere başvurmanız gerektiğini ve hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğini örneklemeler ile açıklıyor. Kitabın dili oldukça akıcı, sıkmadan uzatmadan vermek istediklerini alabiliyorsunuz.

 

3- Drive- Daniel H.Pink

Okuduğum Son 4 Kitap
drivekitap
Kitap, Motivasyon ile ilgili doğru bilinen yanlışlar üzerine yazılmış. Motivasyonu artıran etkenler, uygulama yöntemleri ve sonuçları konusunda uzun uzadıya bilgi bulabilirsin. Herkes tarafından doğruluğuna inanılan ödül-ceza yöntemlerinin aslında motivasyonu baltalayan bir yöntem olduğunu, motivasyonun doğru etki etmesi için hangi noktaların göz ardı edilmemesi gerektiğini kanıtlarıyla birlikte okuyucuya sunmayı başarmış.

 

4-Zengin Baba Yoksul Baba – Robert T. Kiyosaki

Okuduğum Son 4 Kitap Robert T. Kiyosaki, çocukluğundan itibaren edinmeye başladığı para kazanma deneyimini ve bu deneyim sonucu elde ettiklerini paylaşıyor. Kitabın sloganı olmuş, aynı zamanda kitap içerisinde birçok noktada paylaşılan “Paranın Okulda Asla Öğrenemeyeceğiniz sırları!” tezinin doğruluğunu teyit edeceğiniz bilgileri bulacaksınız. Yazar, paylaştıklarıyla Ekonomik bilginin yanı sıra kişisel motivasyonu da tetiklemeyi başarmış.

 

Paylaştığım kitapları okuduysanız veya okuduktan sonra düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca; bu kitaplar dışında sizin önereceğiniz kitapları yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.