Neler Oluyor Diye Sorgulamalımıyız

0
61

Gerçekleşen gelişimlere baktığımızda bugün insanlığın nereye gittiğine bakmak istiyorum. İnsanlık için yapılan gelişimler bize neler getirdi. İletişim ve haberleşmenin büyük nimetleri içerisinde kendimizi geliştirmemiz gerekirken, öğrenme kapasitemiz artmamız gerekirken dedikodu alanı olarak kullanılan sosyal medyada ki her insan haberleşiyor. Bu durum biz insanlık için iç açıcı olmasa da sizlere düşünmemiz gereken sorularımı sormak isterim.

  • Evrende ki canlılar hangi seviyede ve hangi galaksilerde yaşam var?
  • Tıbbı alanda insanlık açısında yapay organlar seviyesi hangi noktada?
  • Evren bize neleri anlatmak istiyor?
  • Dünya hareketi biz evrimselleşmeye çalışan insanlık nereye gidiyor olabilir?Kalkınmışlık veya gelişmişlik, mümkün olduğunca en ayrıntılı şekilde, belirli dallarda uzmanlaşıp,, karşılıklı olarak hizmetlerin takas edilmesi sistemine dayanır. İnsan beyni, ancak belirli konularda programlandığında ve ‘bu belirli konularda sürekli olarak çalıştığında, o işleri hızlı ve serişekilde yürütebilmektedir.                                                                          Bir daktilografin beynindeki hücreler, onun el parmaklarının tuşlar üzerinde hızlı bir şekilde hareketini sağlayacak şekilde örgütlenmişlerdir, başka bir işle uğraşan bir kişi asla aşırı hızlı yazı yazamaz! Verim, zamana endekslidir. Verimli yaşamak için kapasitemizi artırmalıyız. Bu kapasite artışını beynimizi aktif olarak kullanmamız gerekmektedir. Bu aktif halimizi elde edebilmek için sorularımızı artırmalı ve beynimiz sürekli matematiksel olarak cevaplamaya ve araştırmaya yönlendirmeliyiz. Bir önceki yazım da bahsettiğim gibi potansiyelimizi keşfetmeliyiz.

Neler Oluyor Diye Sorgulamalımıyız


Önceki İçerikCamımdaki Deniz
Sonraki İçerikAnkara’yla Bozuşuruz
Aslında gözümüzde büyüttüğümüz kadar da zor değildi hayat.. Biz her zaman boşlukları gördük. Biraz içimizde ki potansiyeli görebilseydik, yapabileceğimiz o kadar çok mucize vardı ki.. Sadece başarabilceklerimizin farkına varsak, evrende o kadar çok mucize gerçekleştirebiliriz ki, kendimize inanmalıyız. Biz hepimiz aynı amaç için dünyadayız.. Tek yapmamız gereken vicdanımızı bulmak ve affedebilmekti. Ama bizi belli sistemlerin kölesi yapanlar bugün biz gerçekleri okumayalım diye bizi körleştiriyorlar. Önce kendi içine bak ve ben ne için burdayım diye sor. Yada bu yazıyı okumamın amacı neydi, bunu yazan kime ne anlatmak istiyordu. Artık bilgiyi okumakla değil okuduklarımıza sorular sorarak kendimizi anlayabiliriz. Sende kendi gücünün farkına var. Biz hepimiz geleceğimiz için bugün başarmalıyız. Bugün kendi içimizde iyiliği görmeliyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.