Nefretimle…!

0
770

İnsan istediklerini ve hayallerini satabilen bir varlıktır. Dünden bugüne birçok şeyi değiştirebilen, dün olmazsa olmazı bugün etmez olan insan, olduğu bataklığı kader olarak yorumlamaktan geri durmuyor. Çünkü o içinde olduğu pisliği ancak ve ancak böyle kapatabiliyor.

Sorusunu bu kadar basite indirgemiş insanların, her geçen gün biraz daha pisliğe batıyor olması bir rastlantı değil. İnsanlığını Pazar malı yapmışlar, her önüne gelen ile sevgi adına günaha bulananlar, hiçbir şey olmamış gibi yolunda devam edenlerin, yaptıklarını Kader olarak yorumlamasında ki acizliğin sonu nereye gider bilinmez. Ama herkesin zaman defterine yazılan hesapları kabarmaktadır. Edep çiçekleri solmuş insanların varlığını gördükçe, içimde ki nefret bahçesine bir çiçek daha ekiyorum. Mechul kalmış hesaplarımdan sorumlu zamanın getirecekler ile bir adım daha atarken, adamlığı hak etmemiş bir insanı daha içimde asıyorum.

Beş para etmez düşlerinizi yaşarken, işlediğiniz günahlarınızı Kader’e bağlamayın. Artık aynaya bakın ve gerçekleri görüp, hak ettiğiniz bataklıkta yaşamaya devam edin. Size verilecek en güzel hediye olan nefretler ile yetinmeyi bilin. Zamanın getirdiği her huzursuzlukta, yaptığınız tüm ihanetlerin bedelini ödeyeceğinizi unutmayın. Günah tohumcularına nefretimle…

 

Nefretimle...!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.