Mutlu Yıllara mı?

0
409

Küçükken, yani çok çocukken, 30 yaşına kadar olacak süreçte gerçekleştirmem gereken hayallerimi düşünürdüm, atacağım adımları planlardım.  Bir çok farklı isteklerim vardı. Peki ya şimdi? Sanırım pekte beklediğim gibi olmadı. Her ne kadar beklediklerim olmasa da, neden belirli adımların belirli yaşlarda atılması gerektiğini çok iyi öğrendim.

Yaş denilen kavram bence sayıdan ibarettir. Toplum, sizden beklentilerini karşılamak için bu sayıyı önemsemektedir ve ona göre size sorumluluklar yüklemeye çalışmaktadır. Bence, bu yaşlarda, sizden çok fazla şey beklenmesi adil değil. Olması gerekene ulaşmak için yapmanız gerekenler ve başarmak istedikleriniz için bir zaman sınırı yok.

30 yaşına geldiğimde, hayatımın bir sonraki bölümünün farklı olacağını umut etmiştim. Büyük heyecanla bekliyordum yeni yaşımı ancak otuzlarında, dünden farklı olmadığını artık çok iyi biliyorum. Yeni bir yaşım da boş yeni umutlar beslemek ve gerçekleşmeyecek hayaller kurmak yerine birkaç öneride bulunacağım.

1-      Ailenizi her şeyin üstünde tutun,

2-      Zaman, insanları tanımanız için yeterli bir kavram değildir,

3-      Umutlarınızı sınırlı tutun,

4-      Kin beslemek hiçbir zaman işe yaramaz,

5-      Affedin ama yapılan yanlışı unutmayın,

6-      Hayatınızın belirli dönemlerinde mola verin,

7-      Hayat hiçbir zaman beklediğiniz gibi çıkmayacaktır,

8-      Başkalarını memnun etmek için hayatınızı yaşamayın,

9-      İnsanların ne dediği umrunuzda olmasın,

Adil olmayan bir dünyada, kendi geleceğinizi yaratmaktan çekinmeyin. Bethenny Frankel’in dediği gibi “Kendi yolunda kal”…  Mükemmel olmadığım bir dünyada, yazdıklarım vaaz verme amacı taşımıyor. Sadece duygularımı paylaşıyorum.

Kutlamalara kapalıyım…

Yeni yaştan sevgiler…

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.