Mükemmel Şehir

0
754

Bir gün hayallerimdeki olmak istediğim kişi olacağım. Kendimi en harika hakimde hissedeceğim. Hep mutlu olmasamda mutlu edeceğim.
Bir gün beni bulamayacağınız kendi ‘mükemmel’ şehrimde olacağım. Sadece iyi insanların kabul edildiği bir yere adım atacağım. Siz olmayacaksınız çünkü yeterince kabasınız. Ben orada uçacağım. Ruhumdaki kanatlar çıkacak artık tomurcuklanarak ben orada uçacağım.
Bir gün harikalar diyarı inşa edeceğim. Zorbalıkların olmadığı, gelgitlerin yaşanmadığı bir yer. Herkes el ele ve benim hayal dünyam sizi duyamayacak kadar yüksekte. Uçurtmamı verin elime arşa çıkaracağım kendimi.

Bir gün mükemmellik kavramını değiştireceğim. Öncelikle bana yardım etmeniz gerekiyor. Biletlerinizi alın ve kanatlarınızı çıkarın, uçacağız! Gelmeden önce ruhunuzu arındırarak gelin. Malum eşsiz bir yere yolculuğa çıkacağız. Çünkü oraya mükemmel olmayanlar giremez. Peki “mükemmellik” nedir ?

Mükemmellik -bana göre- özgürlüktür. Mükemmel olmak fiziksel bir şey değildir. Ben ruhla ilişkilendiriyorum. Mükemmelliği bedensel şeylerle eşleştirenler siz iğrençsiniz. Hayal dünyanız gelişmemiş ve önyargılarınız var. Özgürseniz mükemmelsinizdir.

Hey,sen! Pencereden kafanı dışarı uzat. Bir gece anında yap bunu. Gökyüzünde gördüğün ilk yıldızı sahiplen. O seninle benim yıldızım olacak. Sonra birbirimize yardım edeceğiz dünyayı güzelleştirmek için. Eee…Tamam, seni mükemmellik şehrine götürecektim ama oraya gitmenin yolu dünyayı güzelleştirmekten geçer. Oradan benim şehrime kapı açılıyor. Çünkü dünyada hala hala açlıktan ağlayan bebekler varken şehrime giden yolları bu yüzden ateşe verdim. Yangın büyüyor, bebeklerin çığlıkları artıyor. Lütfen söndürmemiz için hemen yıldızımızı seç. Sonra bana söz ver her gün hayatı güzelleştirecek, insanları mutlu edecek bir şey yap. Yardım et dünyaya. Ağlatma kimseyi, sadece sevinç gözyaşları olabilir unutma. Keşke deme ve Zeki Müren dinle. Ruhu güzel olan insanlarin elinden tut ve özgürlük şarkıları söyle. Asla deme. Kimseye elveda deme. Vedalaşırken elini sallama kalbinden bir parça bırak. İnsanlara kahkaha attır. Şimdi de birini çok sevdiğini onun için neler yapabileceğini söyle. Sevgiyi yayalım. Kıskançlığı bitirelim. Paylaşalım. Sonra mükemmellik şehrine giden kapıları açalım. Kanatlarımız da hazır. Haydi… Siz kendinize inanın bende size inanacağım.

Mükemmel Şehir


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.