Mucizelere inanın…

0
886

Beni mucize denen şeyin varlığına inandıran bir arkadaşım var. Bu yazım onun için.

Her insanın rutin bir düzeni vardır. Benimde öyle. Mucize denen şey benim gözümde imkansızdı. ‘yok canım ya, mucize kiim ben kim!’ diye düşünürdüm hep. Tabi bir de iki işimden birinde muhakkak beni delirtecek bir pürüz çıkar. Bu da düşüncemde ki sabitliğe sebep olur. Kendimi bildim bileli yazıyorum. İyi kötü karalıyorum bir şeyler. Ve yazar olmayı hedeflediğim o an…

Bir şeyler yapmam gerektiğini biliyordum. Ben hayatta kitap okuyan biri değildim. Bu yüzden ilk yapmam gereken şey belliydi. Kitap okumam, kendimi geliştirmem lazımdı. İlk işim bu oldu doğal olarak. Bu yeterli değildi tabii ki. Okudukça yazmaya devam ettim. Öyle ki sosyal medya da bile profilime ”yazar’ yazmıştım. Ama her tıkandığımda başaramayacağıma inanarak pes ettim. Bir gün internette dolaşırken bir mesaj geldi. “Yazar mısınız?” Diye sordu. Kendi çapımda karalıyorum bir şeyler dedim. “Kitap yazmayı düşünürseniz yardımcı olmayı çok isterim sponsor da olurum” dedi. Teşekkür ederim dedim. O zaman bu arkadaşımın bu kadar etkisi olacağını hiç düşünmemiştim. Hatta kendimden daha çok etkisi oldu diyebilirim. Bu yüzden ona ne kadar teşekkür etsem az. Ne zaman pes etsem, benden bu kadar desem beni cesaretlendirmek için çabaladı. Kendime güvenmemi sağladı. Hatta bana benden çok inandı. Bugün burada bu satırları yazıyorsam hepsi onun sayesinde. Bütün bunlar hayal ettiğim yolda hedefime giden ilk adım. Ve bu gerçekten benim için bir mucize.

Diyeceğim o ki arkadaşlar, inanın. Ben artık inanıyorum. Arkadaşım sayesinde. Bir gün muhakkak bir mucize ile karşılaşacaksınız. Ne olursa olsun pes etmeyin. İnanın. Sonra sabredin ve seyredin.

Teşekkür ederim Dostum ?

Mucizelere inanın...


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.