Merhaba Sadece Kediyim ?

0
615

Size küçük bir Sütlaç meselesi anlatacağım.

Biraz hüzünlü, biraz komedi, biraz da sahibi Evrim delirmeceli. İnsan cinnet eşiğinden çok zor dönüyor. Eğer ki evcil bir hayvanınız varsa o sizin çocuğunuz gibi her şeyden öte oluyor. Malum her şehirde havaalanı yok bazı durumlar da otobüs yolculuğu yapmak zorunda kalıyorum.

Tanıştırayım size kedim Sütlaç, bir otobüs firmasının bagajında geldi. Hayat ve yaşam mücadelesi yaşarken birde bazı bedenler de vicdanını sıfırlamış, kendini “insan” sanan toplulukla aynı atmosferi paylaşmak acı veriyor ne yazık ki. Ne söylediysem ikna edemediğim üstüne hür bir iradeyle “bakanlığın verdiği karar” diyerek tokat gibi indiren anıdan bahsediyorum size. Gerginim, sadece biraz hayvan sevgisi istiyorum çok şey değil arkadaşlar onlar çok masum savunmasız.

Karşımda on tane at gözlüğüyle bakan, kendi bildikleri doğru asla yanlışı olmadığını düşünen ama içinden toplasan bir tane beyin etmeyen bir kargaşayla uğraşıyorum. O kadar saçma diyaloglar geçtik ki küçük kesitlerle aktarıyorum size; “Abla bayılttın mı kediyi” diyor, dedim “bayılttım seni de bayıltmamı ister misin?” “Ama abla diyor ben host’um bak bu da host biz üç kişi host’uz.” AY HOST ULAN. N’olmuş host isen, bulunmuş olduğum konumda ben bu kadar kendimi yükseltmiyorum.

Bindik otobüse sinirden kriz geçirmek üzereyim muavin gelmiş pardon “HOST BEY” gelmiş “su ister misiniz” diyor, dedim “varsa zehir alayım.” Allah’ın aşkına İslamiyet bile cahil toplum kadar hızlı yayılmadı. Şaşkınlıkla insanlığın gidişatını izliyorum. Dur diyen yok duran da yok zaten.

“İnsanın insanlardan kaçışıdır hayvan sevgisi.” diyen Aziz Nesin’i saygıyla anıyorum.

Merhaba Sadece Kediyim ?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.