Kumdan Zaman

0
315

Yıllardan sonra, geçen zamanlardan sonra da aynı kalabilecek miyiz? Dünyada ümitvâr olup, etrafa huzurla bakabilecek miyiz? Ne kadar kaybetmiş veya ne kadar kazanmış oluruz? Bilemem.

Ama bir zaman gelecek ki bu kadar koşturmanın ardından hepimizin bir köşeye sakince oturup yaşlanan ellerine bakıp yaşamını gözünden geçireceğini bilirim. İşte o an geride kalan hayatını, hayatında güzel izler bırakan insanları, yoldaş olanları veya yarı yolda bırakanları düşünürsün elbet ama kendini düşündüğün de nasıl görmek istersin? Önemli olan da bu işte; sensin.

Geçmiyor dediğin zaman, sıkıldığın her an ne de çabuk geçti, her an ne kadar kıymetliymiş. İşte şuan o an bak kendine gör yapabileceklerini, Hiç bir şey için henüz geç değil. Yaşıyorsun sen ya, sadece yaşıyorsun, sevmek gibi bir duyguya sahipsin hala. Belki açığa çıkaramıyor olabilirsin ama bil ki içinde bekleyen bu duygu seni değerli kılan, seni kıymetli yapan en güzel duygu.

Velhasıl… Zaman hala akarken ve sen hala düşünüyorken, hayatı helal kılınanlar çerçevesinde içine sindire sindire yaşamalısın. Yaptığın hatalardan çıkardığın derslerle, çokça çabalayıp yapamadığın hayallerle, kendinle, kendi benliğinle iyi ki varsın ve iyi ki hala nefes alıyorsun.

Kumdan Zaman


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.