Konforlu Yalnızlık

0
233

Uzun süredir yalnız olan birisinin hayatına girmek mi daha zordur yoksa ilişkisi yeni bitmiş birisinin mi? Bende ki cevabı uzun süredir yalnız olanın çünkü o yalnızlıkta kişi, kendi kendisine yetmeyi öğrenmiştir. Bu yüzden ilişkiye dair sorumluluklar bazen ağır çoğu zaman da boş gelir.

Ayrıca kişi o yalnızlığında mükemmel sayılabilecek derecede bir düzen oturtmuştur kendi iç dünyasında. Kendi savaşı, kendi mutluluğu, kendi planı derken kendi dünyasına başkasını dahil etmesi ya da bir başkasının dünyasına girmesi gerçekten zor. Sorun karşı tarafta değil. O kişinin yalnızlığı o kadar kusursuz, o kadar rahat ki bir ilişkiye başlaması bu konfor alanının dışına çıkmakmış gibi geliyor. Bu konforlu yalnızlığında ilişkilere karşı değil ama ne bir ilişki arıyor ne de ihtiyaç duyuyor. Sorun burada.

Konforlu yalnızlığın bir diğer etkisi de düşündüğü kişiye karşı tahammülün azalması. Ufak bir hareketinizle çabucak vazgeçilebilirsiniz onda. Bu durumun istisnaları olabiliyor çünkü bazı insanlar “güzel olsun da nasıl olursa olsun” kafasında ama emin olun belli bir olgunluğa ulaşmış hiçbir insan böyle düşünmüyor.

Henüz anlamadıysanız zamanla anlayacaksınız ki kimsenin sevgisine, ilgisine muhtaç değilsiniz. Yanınız da olmak isteyen insan zaten olur. İstemeyeni zorlayamazsınız. Seviyorum diye sizi üzeni devam ettirmek kaçınılmaz mutsuzluktur o yüzden size kendinizi değersiz hissettiren insanlar varsa o kişileri hayatınızdan çıkartın. Hiç olmazsa mesafe koyun. Konforlu yalnızlığı olan insanlar böyle oluyor. Yalnızlığı mutsuzluğa tercih ederek.

 

Konforlu Yalnızlık


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.