fbpx
Ana Sayfa KİTAP Kırlangıç Çığlığı

Kırlangıç Çığlığı

0
887

Ahmet Ümit’in yeni kitabı olan ‘Kırlangıç Çığlığı’ kitabını yaklaşık 1 ay önce okudum.2018 yılında çıkmış bir kitap 400 sayfa.Kapak tasarımı:Lom Cretive ait. Editör:M.Said Aydın.

Gelelim kitap içeriğine,eğer daha önce bir Ahmet Ümit romanı okuduysanız;kesinlikle beğenirsiniz.Ahmet Ümit’in yalın ve sade dili sürükleyici gizemi her polisiye romanında olduğu gibi bu kitap içinde söylemek mümkün.Eğer ilk kez yazarın kitabını okuyorsanız yine sevebileceğinizi düşünüyorum çünkü sürprizli bir sonla kitapları bitirir Ahmet Ümit ve okuyucuyu böylece canlı ve aktif tutar.

Yer yer toplum meselelerine ve Suriyelilerin Türkiye’deki yaşamları hakkında bilgiler verir.Okunmasını tavsiye eder miyim? Evet! Okunmasa olur mu?Olur! Zamanım var roman okumak istiyorum ama sıkılmadan okumak istiyorum diyorsanız,tavsiye ederim.Temposu hiç düşmeyen bir kitap.Ahmet Ümit’in kitaplarının bir diğer en sevdiğim özelliği ise romanları asla sıkıcı başlamaz.Okuyucuyu ilk 10 sayfada romanın içine çeker.Orta sayfa mucizesine gerek duymaz en başından romanın içinde bulursunuz kendinizi.

‘Vicdanını yitirmiş bir dünyadan başka nedir ki cehennem’? Kitabın slogan cümlesi olan bu söz kitabın içinde yine geçmekte.Kısaca konu hakkında bahsedecek olursam.Körebe 2012 yılında 12 cinayet işler.Seri katildir ama yakalanmaz uzun bir süre cinayetlerine ara verir.2017 yılında tekrar ortaya çıkar bu seri katil!Neden çıkar? Neler yapar?Cevabı kitap da.Sadece çocuk tacizcilerini öldürmüş bir seri katildir ve onun hikayesini de tanık olacağız.

Benim için ‘Kırlangıç Çığlığı’ kitabı Ahmet Ümit’in sevdiğim kitaplarından biri olarak hatırlayacağım güzel bir roman.Ama hala Ahmet Ümit’in en favori kitabım:’Beyoğlu Rapsodisi’ dır 🙂

Kırlangıç Çığlığı


YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.