Kimsin Sen?

0
35

Kimi zaman öyle şeyler oluyor ki hayatımızda, bulunduğumuz yere bile ait hissedemiyoruz kendimizi. O en çok sevdiğimiz, sarılınca en güvendiğimiz kişi bile bize yabancı geliyor. Onun kollarının arasında bile yalnız hissediyoruz kendimizi. Sonra bir gün güneş doğuyor, yeni doğan güneşe açıyoruz gözlerimizi ve kendimize bile yabancıyız. Belki örümcek olarak uyanmıyoruz(!) ama o kadar farklı hissediyoruz kendimizi. Daha önce yaşayan o kişi biz değilmişiz gibi veya yaşanan şeyleri sanki biz yaşamamışız gibi.

Kendini ait hissettiğin yerler arayabilirsin belki ya da insanlar. Ama kendini nasıl bulacaksın? Üstelik kendini en ait hissetmen gereken yer senken, nasıl yapacaksın bunu? Kendini bulmadan nasıl devam edeceksin yoluna? O güvenli gördüğün kollara nasıl sarılacaksın bir daha? Nasıl güvenli gelecek sana? Sen, sen olmadan nasıl anlayacaksın bunu? Ah, bu kuyunun dibini öyle iyi biliyorum ki! Ucu, sonu hiçbir yere varmayan, ardı arkası kesilmeyen bu soruları öyle iyi biliyorum ki. Bu sorular zehirli. Tıpkı hayatındaki tüm insanlar gibi. Şu an, eğer tam şuan kendini ait hissetmediğin insanlarla, kendini ait hissetmediğin bir yerdeysen; çık hemen oradan! Uzaklaş o insanlardan, o yerden. Hayatından; sana kötü gelen, seni mutlu etmeyen veya bunun için uğraşmayan kim varsa çıkar. Bu hayatta önemli tek şey sensin, sen de çok iyi biliyorsun. Niye tutuyorsun onları hayatında? Zaten bu kısacık hayatı daha da kısaltmak için mi? Yoksa bu kısacık hayatı daha da mutsuz geçirmek için mi? O insanlar zehirli, o yerler, o sorular gibi. Lütfen yap bunu. Tam şu anda yap ve git bir çiçek al kendine. Bir kitap, bir kahve; ne istiyorsan. Dışarıya çıkıp o ilk adımını attığında nasıl yüklerinden kurtulduğunu, kendini nasıl daha mutlu, daha sen gibi hissettiğini gör. Havayı ciğerlerine çek ve kendinden emin o ilk adımı at herkesle savaşırcasına. Öyle güçlü yürü yollarda. Ve bir daha asla kendine yabancılaşma, kendinden uzaklaşma.

Tebrikler, artık sensin, özgürsün ve kendini buldun! Hayatının yeni başlayan ilk gününden, her gününün bundan daha güzel geçmesi dileklerimle.

Kimsin Sen?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.