Kimim Ben?

0
833

Kimim Ben?                                                                          Yazmak mutsuzların işi demiş şair.Ne güzel demiş,ne doğru söylemiş.

Söyleyemediğin,boğazına takılanlar,yüreğine batanlar kalemin ucundan akabiliyor bazen.Ama bazen yazmakta yetmiyor.Artık bir şeyler olsun istiyorsun.Güzel şeyler olsun.Artık olsun!..

Ağladığın,üzüldüğün,incindiğin,hırpalandığın ne varsa diliyorsun ki bu kez son olsun.Ama olmuyor.Hiçbir zaman son olmuyor. O son hiç gelmiyor.

Hala büyüyorum.Hala o sancıyı çekiyorum.Şimdilerde ne büyüğüm ne küçük.Ne olgunum ne toy.Ne tamım ne yarım.Ne eksiğim ne fazla…Ne her şeyim ne de hiçbir şey…

Takvimler geçiyor,günler bitiyor,insanlar yaşıyor…Sanki her şey senin dışında..Hayatına seyirci olmak düşüyor bazen insana.Ve bu haksızlık gibi geliyor sana.Sonuçlarına senin katlandığın,katlanmak zorunda olduğun şeylerin kararını başkaları veriyor.

Ortada olmak iyi değil derdi bir hocamız…Ya karınca ol ya ağustos böceği.Ortada olursan bok böceği olursun!

Niyetim karınca olmak,kararınca bir ömür yaşamak…Dürüst olmak,sağlam durmak,inandıkların uğruna mücadele etmek.Bunun ne kadarını becerebilirim bilmiyorum.Kire,pise bulaşmadan ne kadar ne yapabilirim bilmiyorum.Sınırlarım nerede başlıyor nerede bitiyor bilmiyorum.Neyi ne kadar yapabilirim,neye ne kadar dayanabilirim bilmiyorum.

Benden şimdilik bu kadar!

Hayatın benden beklediklerini verebilmek dileğiyle..

Hoşkal!

Kimim Ben?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.