Kim Farkında

0
238

İnsanlar hep kırar mı sizce? Ya da her insan kırar mı diyeyim? Bazen her insan kırıyormuş gibi geliyor, herkes kırmak için varmış gibi.. Sonra etrafıma bir bakıyorum herkes kırık, herkes dökük. Sonra bir soru yapışıyor zihnime “bunca insan kırıksa kıranlar kim?”.
Garip bir olay. Her yerde cam kırıkları var ve herkes ben yaralıyım diyor. Belki de kıranlar da kırdıkları için yaralanıyorlardır? Çok mu polyanacı bir bakış oldu? Bilmem aklıma başka bir şey gelmiyor. Bir cam kırıldığı zaman bazen kırılan cama değil de elindeki kesiğe odaklanıp, canım yandı der ya insan, belki de birini kırdığında insanda bu yüzden kırdığının farkına varamıyordur ve acısına sahip çıkıp canım yanıyor diyordur. Bilmem belki de.. Galiba üzerine düşmemiz gereken konu “kim kırdı” değil de “kim bunun farkında” olmalı. Farkına varıp varmamak tüm mesele. Kırıyoruz, herkes kırar çünkü ama farkına varmıyoruz belki de varamıyoruz. Farkına varamamamızdaki etken kendimize duyduğumuz o sonsuz sevgi olabilir, o kadar seviyoruz ki kendimizi, kırdığımız camlardan pardon canlardan bir haber kendimizle ilgileniyoruz. İnsan kendini sevmeli evet, ama bu hep kendini önde tutma şeklinde açığa çıkmamalı.
Kırıyoruz dostlar.. Kırılıyoruz da ama kim kırdı da evvel farkında mıyız onu sorgulanmalıyız. Tabiki bazen bazı insanlar camı bilerek alıp yere atar, tek bir kesik almaz, tak bir acı hissetmez onlara değil sözüm, onlara zaten diyecek sözüm yok. Benim sözüm karşılıklı kırıklara. Kırınca kırdığını bilmeyip kendisiyle ilgilenenlere.. Sonra da sadece kendisi acı çekiyormuşcasına sitem edenlere. Kabul edelim ki kırılanlarda kırmıştır muhakkak, çünkü insanız. Önemli olan farkına varabilmek. Kim kırdı bunca insanı demek yerine şimdi aklımda tek soru “kim farkında”. Sürekli bunu sorun kendinize “kim farkında”. Farkında olanları affedin, olmayanları da bırakın ve gidin. Bu tarz insanlardan ne dost olur ne yoldaş, ne de başka bir şey.

Kim Farkında


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.