Kelebekler Vadisi

0
58

Dostane bir tavırla herkese yanaşıyorum.Enerjik, mutlu ve bir o kadar da neşeliyim. Yanaştığım herkesi kendim gibi yapma huyum vardır. “Bunun etkisi uzun sürüyormuş.” Dedi bana kelebekler vadisi. Uzun ve ebediyenmiş gibi görünen derin bir etki. 

Kelebekler vadisinde dolaşmak herkesin hakkı ama biz orayı dolaşmak için daha çaylağız. Düşüncelerimiz büyümemiş. Ruhumuz gençleşmemiş .Bedenimiz olgunlaşmamış.

Bir o kadar da neşelenmemişiz. Etrafa bahar tomurcuklarını yayamamışız. Deneyimlerimiz en alt kademede. Yaşayarak öğrenmeyi ve okuyarak yaşamayı unutmuşuz. düşüncelerimiz hücum etmek için filizleniyor. Anlarımız yok denecek kadar az. En büyük hazinemiz umudumuz yıkık vaziyetini koruyor. Hayal gücümüz bizi terk etmek istiyor. Ruhumuz bizden kaçmak istiyor. Bedenimiz bizden ayrılmak istiyor. Düşüncelerimiz bizden sıyrılmak istiyor. 

Kısacası, dünyanın en ağır yükleri bizde…

Bırak şunları. Gel senle Kelebekler Vadisine çıkalım. Düşüncelerimiz büyür. Ruhumuz gençleşir. Bedenimiz olgunlaşır. 

Bir o kadar da neşeleniriz. Etrafa bahar tomurcukları yayarız. Yaşayarak öğrenmeyi ve okuyarak yaşamayı hatırlatırız birbirimize. Aydınlık düşüncelerimizi hücum ettirmek için filizleriz. Anlarımızı arşlara çıkarırız. En büyük hazinemizi umudumuzu bayındır hale getiririz. Hayal gücümüz bize geri döner. Ruhumuz bize geri dönmek için canla başla mücadele eder. Bedenimiz bize varmak için en kuytu yolu dener. Düşüncelerimiz bize ulaşmak için alt geçitlerden geçer. 

Kısacası ,dünyanın en hafif yükleri bizde olur. 

Gel, Kelebekler Vadisi’ni dolaşalım .

 

 

 

Kelebekler Vadisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.