Karanlık Anılar…

0
274

Uzun bir yolculuğa çıktığınız da yanınıza ihtiyaç duyabileceğiniz eşyaların dışında ne alırsınız? Bir anı ya da yolculuğunuz ile ilgili bir hayal mi? Uzun sürecek bir yolculukta tam olarak ne mutlu eder?

Bebeklikten başlayan yolculuğumuzun büyük bir bölümünde herhangi bir beklentimiz olmaz. Zaman beklentilerimizi olgunlaştırdığında hayaller kurmaya başlarız. Hayalleri, anılarımızın bir parçası olarak görmenin, tarifi olmayan mutluluğu getirdiğine inanırız. Kavuşmak için sabırsızlandığımız anlar, beraberken bitmesini istemediğimiz zamanlar, biriktirdiğimiz tatlı anıların tamamı, sonunu tahmin edemediğimiz yolculuğumuzda en iyi yol arkadaşımız olur. Tabi; her zaman bu güzel yolculuğun, güzel sonu olmaz. Herhangi bir sabah uyandığımızda insanların değiştiğini görürüz. Verilen sözler, söylenen anlamlı cümleler yerini kocaman anlamsız bir boşluğa bırakır. İnsan denilen canlının, çirkin yüzünü gördüğümüzde durup, neden? diye sorarız. Aradığımız cevap, basit bir umudun kaynağı olabilir ama insanların kaybettiği vicdanları, tüm umutları tek tek öldürmekten geri durmamaktadır.

Artık gülmek yerine somurtmayı, eğlenmek yerine kötülük yapmayı daha çok benimsemiş durumdayız. İyi niyetlerini kullandığımız insanlara bir özrü çok gördüğümüz gibi onları olumsuzluk çukuruna itmeyi de marifet sayıyoruz. Bugün farklı, yarın farklı olmayı kendimize yakıştırıyoruz. İnsanların, çıkar için kullanıldıklarını açık şekilde hissettirmekten çekinmiyoruz. Yapılanlar ile umutla çıkılmış yolculukların, umutsuzlukla bitmesine katkı sağlıyoruz.

Uzun bir yolculuğa çıktığınızda yanınıza tam olarak neler alıyorsunuz? İyi kokular mı? Yoksa birilerinin hayatını etkileyecek kokular mı? Bence bunu bir düşünün. Ben yolculuğa çıktığımda, kirli insanlardan arındırılmış, güzel anılarımı yanıma almayı tercih ediyorum.

Kötü anıları ile hayallerinizi kirletmek isteyen insanlardan uzak durmanız dileği ile…

Karanlık Anılar...


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.