Karakter Sözlüğü

0
936

Yazmak fiziki olarak kolay ama manevi olarak zor bir iştir. Nedeni; okuyanların, yazılanlardan bazı olmayacak sözleri üzerine alınması ve bununla yetinmeyip “burada söylediğin kişi ben miyim?” diye, yazan kişiye karşı tavır almasından ibarettir.

Bu zorluğa rağmen yine de söylemeden geçemeyeceğim bir durum var. Konu yine insanoğlu ve yine davranışlarımız. Neden hep insan? İşin gücün mü yok şeklinde sitem edenlerin olduğunu biliyorum. Tabi, nereden buluyorsun bunları diyenleri de unutmamak gerekiyor. Bu soruların standart cevabı: yazdıklarım ve söylediklerim zaten her zaman vardı, ben sadece kendi bakış açımla bunları yeniden yorumlamaya çalışıyorum. O yüzden fazla detaya takılmadan sizin için hazırlamış olduğum  Karakter sözlüğüne bir göz atın… Ama unutmayın ki istisnalar bu sözlüğe dahil değildir.

1- Dostumtrak:  Genellikle size işi düşenler veya sizden bir şey isteyecek olan insanlar bu gurubu oluşturur. ” Canım Dostum Nasılsın ya..” Söze giriş yöntemleridir.

2-Panpalar: Bir sabah elit olarak uyanan ve size karşı çakma elit rolünü üstlenen insanların oluşturduğu guruptur.

3- Havalılar: Kendini bulunmaz Hint kumaşı sanan ve para ile insanlığı bir birine karıştıran insanların oluşturduğu gruptur.

4-Lidyalılar: Duygularının temelinde ve hayatlarının özünde maddiyat yatan, 5 kuruşa 20 kuruşluk hava atmayı başarabilen insan grubudur. Halk arasında: sonradan görme şeklinde tabir edilirler.

5-Memurgiller:  Memur olduktan sonra, çevresindekileri tanımayan insanların oluşturduğu guruptur. “Okumuşsun ama adam olamamışsın” felsefesini benimsemiş Lidyalıların yan komşularıdır.

6-Modagiller:  Modaya uyduğunu zannederek, marka giyinmeği kutsal bir görev olarak gören insanların oluşturduğu guruptur. Bu insanlar ile arkadaşlığınızın bir Markası olması gerekiyor.

7-Aristogiller:  Felsefeyi okuyup anlamamalarının üstüne birde bilmişlik taslayarak kendilerine motivasyon veren insanların oluşturduğu guruptur.

Sözlük olduğundan fazla kalabalık ancak, ben sizlerle 7 temel tanımlamanın kişisel düşüncelerime yansıdığı  kadarını paylaştım. Aaa işte bu benim diye düşünenler lütfen bunu kendine saklasın ve bol bol düşünsün…

Şimdilik bu kadar, yine bir yerden çıkabilirim…

Kendinize sahip çıkın ve iyi bakın…

 

 

Karakter Sözlüğü


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.