İyi Yolculuklar

0
953

Ne sen leylaydın ne de ben mecnun..

Rahmetli güzel söylerdi. Siyasi durumu beni ilgilendirmez lakin sanatçı kimliği baş tacı…

Ben var ya en çok kimsesizleri severim. Onlar sevgiye muhtaçlar, açlar, şüphesizler, kırılganlar, utangaçlar, yıpranırlar, üzülürler, ağlarlar, küserler daha neler neler.

Birde ilgiye ihtiyaç duyanları bilirim. Çok tatlıdır istekleri. Naifler, ısrarcılar, çocuklar, istekliler, azimliler, başa belalar en çokta başıma taç’lar.

Sen ne istediysen yaptın da bir onun özlemini dindiremedin!

Ben ne istediysem yaptım da içimdeki yangını söndüremedim. Benim gibi niceleri var. Babasızlık bir yana ilgisizlik can yakar.

Görmek için bakmaya gerek var mıydı?

Sevmek için dillendirmeye gerek gerçekten var mı?

Bununla ilgili defalarca makale yazıldı ha?

Elini tutanla, dilini tutanı çok seveceksin. Sevmezse elini tutamaz, nankörse dilini…

Karşılayabilecek her şeyin arkasında durmaya çalışırsa her kim, bir gün senin de canını alır en güvendiğin hekim. Sen benim canıma yonga, gündüzleri sözlerin geceleri özleminle noktasın. Garip en çokta başkasına gülmen. Şatafatlı bir doğum günü cümlelerinde ki can alıcı yüklem.

Sen bana  gülmeseydin hiç bir köz durmazdı ininde. Harlanır parçalanırdı ruhun sol yanında. Göçmen kuşları gitti bile, geride sen kaldın bir uçta da ben.

Ben gitmiyorum, zaten bir kuştan bu kadarını beklemekte garip olurdu. Nihayetinde birinin buralara göz kulak olması gerekli.

 

İyi Yolculuklar


Önceki İçerikHayat işte
Sonraki İçerikKaçtım….
Düzce’nin Cumayeri ilçesinde açtım gözlerimi sana… Ne yaptıysam durduramadım Baba’mı hayatta ! Ve iki kişilik bir aile olarak devam ettik maratona. 20′li yaşlara kadar kalabildim hayatımın odak noktasında sonra yavaş yavaş uzaklaştırdı beni bu şapşal dünya. İller gezdim keseme fazladan bir kaç kelime koyma edasıyla ve İstanbul’a düştü yolum. Size odamdan sesleniyorum, yazdıklarımı kimse dinlemez sanıp odamın en beğendiğim köşesine asardım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.