Instagram’ın geliri artacak!

0
372

Facebook şirketinin sahibi olduğu  ,  büyüme oranları ile piyasanın dikkatini çekiyor. Jefferies analistleri, ’ın bu yıl 14 milyar dolarlık gelir elde ederek, ’un önüne geçeceğini ifade etti.

Brent Thill liderliğinde konuşan analist ekibi; Facebook için Instagram, Facebook Messenger ve Whatsapp uygulamalarının her geçen gün daha fazla önem arz ettiğini vurguladı.

Analistler “Biz Instagram’ın 2019’da yüzde 60 oranında büyüyerek ilk defa büyümesi yüzde 20’nin altına düşen Facebook’un itici gücü olacağına inanıyoruz. Instagram büyümeye devam edecek ve 2019’daki gelirlerini 5 milyar dolar arttırarak 14 milyar dolara ulaşacak.” İfadelerini kullandılar.

Benzer büyüme oranlarının yakın zamanda Whatsapp ve Facebook Messenger’da da görülmesi bekleniyor. İki platformda da reklam yapılabilmesi ve ücretli mesaj reklam modeli imkanının bulunması analistleri, benzer bir büyüme görülebileceği konusunda destekliyor.

Ekim ayındaki raporlara göre Facebook’un ABD,Kanada ve Avrupa’daki büyümesi tamamen durdu. Şirketin 2018’in üçüncü çeyrek kazanç raporunda ABD ve Kanada’daki kullanıcı sayısının 185 milyonda kaldığı görülürken, aynı raporda Avrupalı kullanıcıların 279 milyondan 278 milyona düşüş göstermesi de dikkat çekmiştir.

Instagram’ın geliri artacak!
Facebook Hisselerinin Güncel Durumu

Instagram’ın geliri artacak!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.