İnsancıl Egolar

0
763
Uçuk Kalem

Hepimize olduğu gibi hayat sana da bazı acılar tattırmıştır. Bir şeylerde azarken bir şeylerde yoksun kalmışsındır. Kendini yüceltmek için başkalarına iyilik perisi olmuşsundur ya da öyle görünmeye çalışmışsındır. Ama canın hep yandığı için hep can yakma derdindesin ve bunu kendinden bile profesyonelce saklıyor olabilirsin.

Benim en takıntılı olduğum noktalardan biridir, ‘tamam değilse tamam deme’ ! Beni geri çevir, kır, üz önemli değil. Tamam deyip her şeyi benim hayalimdeki gibi gösterip olan düzenimin içine etme tamam değilse…

Bana sunma. Bana iyilik yapma. Bana acıma. Beni düşünme. Bana net ol, dürüst ol.

Kimse bana iyilik yapmasın !

Ben sana bana iyilik yap dedim mi ? Beni kurtar ya da hayatımı kurtar ?

Beni ya da hayatımı düzene sok dedim mi ? Bana destek ol ?

Egon tatmin olacak diye kendini iyilik yapmaya zorlama. Aklın varsa herkes gibi düşün ki düşünüyorsun aslında. O halde sen, herkes gibi kırıcı ol. Kibrinden, egondan, keyfinden sebeplenip açık sözlü ol ve kır beni.

Duygular oynanacak kadar basit değiller. Umutlara sarılmak da kolay değil umutsuzluğa kapılmak da. yapıyorsak denize atmayı bilmek gerek, duyarlı olmak gerek insanlara ve insanları boş beklenti içine sokmamak gerek. İnsancıl olmak gerek. İnsanca olmak gerek .

İnsancıl Egolar


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.