İKİ KİŞİYE BİR BİLET

0
646

 

Ankara tren garında, gözlerini kapatmış dünyanın bir ucundan ötekine tren yolculuğu yapmanın hayalini kuruyordu.Öyle ya hayal kurmak da parayla değildi ki.İki kişi olalım yeter dedi dil ucuyla. Yollar akıp uzarken güzel bir müzik açar, içeceklerimizi hazırlarım ben. Kaç sabah kaç gece bitireceğiz bu yolculukta bilmem ama meselemiz “iki kişilik” ise uzasın uzadıkça. Hem çok da güldürürüm seni. Küçüklüğümün tozlu sayfalarından komik hikayeler açar anlatırım.Hiç canın sıkılmaz. Çok param olunca yapmayı istediğim şeylerden bahsederim ya da hiç param olmazsa nelerden vazgeçebileceğimden…Konuşacak birşeyler bulurum hep. Dinlemekten yorulursan eğer; sen, ‘konuş!’ diyene kadar susabilirim. Öyle güzel susulur ki sana iyi gelecekse. Biliyor musun ninem de bazen çok konuştuğumda söylenirdi, “oğlum, erkek kısmı çok konuşmaz” diye.

Oyun oynamayı sever misin? Ben küçüklüğümü mahalle tozunu yutarak geçirdim.Yolculuk biter bitmez “elim sende” oyunu oynayalım bir çocuk kümesiyle beraber. Ben ufak bir mahalle delikanlısıyken bu oyunu oynamak için çok numaralar yapardım arkadaşlarıma. Son durağa daha çok var, istersen seninle güzel birşeyler okuyalım. Önce sen başla yorulunca ben devam ederim. Ruhumuzda gülmeli öyle değil mi? Okumazsak, okunmazsa veya dinlemezsek tıkanmaz mı nefes alan delikleri ruhumuzun?

Sen

Sen iyi ki geldin biliyor musun? Geceme Ay değil, beni sadece benim gecemi aydınlatan kandilim oldun. Erdem Bayazıd’ın dediği gibiydin sen bana ,”Gözlerinden göğüme sayısız yıldız akar, bir gülüşün içimde binlerce lamba yakar”. Biliyor musun dünyada yapılan herşey ardından yeni yapılacak olan başka birşeye sebep olur. Seninle yapacaklarımız arından yapılacak şeyleri güzelleştirir belki de ne dersin? Birlikte attığımız her adım toprağı yeşertsin, aynı andaki gülüşmelerimiz başkalarının gülmesine de sebep olsa fena mı olur? Bütün mutluluklar insanların olsun, fakat bu mutlulukların içinde sen benim umudum ol. Hep yanımda ol. Ruhum ol. İki değil bir olalım.

Bilet satış görevlisi:

-Kaç kişilik bilet istiyorsunuz?

-İki kişiye bir bilet lütfen.

 

 

İKİ KİŞİYE BİR BİLET


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.